3 סיבות אפשריות מדוע אריות מטפסים על עצים בפארק הלאומי מניארה

אני תוהה האם – אתה, כמו חובבי ספארי רבים – מוקסם מהסיכוי לראות אריות מטפסים על עצים באגם מניארה; עבורו הפך הפארק הלאומי מניארה על מורדות הר הקילימנג'רו בטנזניה לכל עניין. זה ייראה די מוזר כשאנשים רוצים לראות אריות על עצים ונמרים על הקרקע. באופן פרדוקסלי, נראה שחלק חושבים שמדובר בתכסיס שיווקי שהמציאו מפעילי תיירות טנזניים כדי ליצור עניין ביעד הספארי המסוים הזה. ובכן, יש דעות חלוקות בכל רחבי הלוח, וזו הסיבה שמאמר זה יסתכל על 3 הסיבות האפשריות המובילות מדוע אריות יטפסו על עצים מלכתחילה. אז בואו נסתכל מקרוב על האריה בסביבתו הטבעית, כדי שנוכל להתחיל להבין מדוע תמצאו אותם נמקים בעצלתיים על ראש עץ.

ראשית, מניארה היא לא המקום היחיד בו תמצאו את החיות היפות האלה על עצים. עם זאת, סביר יותר שביום חם מאוד, הם יחפשו מחסה בעצים… רק כדי לתפוס קצת רוח, ובכל מקום, קצת צל נחוץ. אבל אני חייב למסור להם את זה, הם די חכמים. עם זאת, ראיתי אריות על עצים בפארקים רבים אחרים, כך שזה לא שם נרדף רק למניארה ואישאשה. שתי הסיבות האחרות הסבירות ביותר מדוע תזהה אריות מטפסים על עצים באגם מניארה היא מה שאני רוצה לדון בהמשך.

ייתכן שהסיבה השנייה לכך שאריות במניארה ואישאשה מטפסים על עצים לעתים קרובות יותר היא כי חלקים אלה לפעמים נרטבים מאוד. ואריות נוטים לא לאהוב ללכת על אדמה רטובה. אז כשיש גשמים חזקים מאוד והאגמים מוצפים, סביר מאוד שהם ירצו לטפס על עצים כדי לשמור על הרגליים יבשות. והסיבה השלישית שבגללה אריות יטפסו על עצים תהיה להתרחק מהזבובים המטרידים להחריד. אתה רק צריך לראות את נפח הזבובים שמקיפים את החיות האלה לפעמים, כדי להזדהות איתם.

ולסיכום המאמר הזה, הרגשתי שזה לא יהיה הוגן אם לא אגע בחיי הציפורים המרהיבים במניארה, כי זה לבדו מצדיק ביקור בפארק. נושא הציפורים ראוי למאמר שיוקדש לו במיוחד, אבל מכיוון שאנחנו מדברים על הפארק הלאומי אגם מניארה, אם אתם אוהבים ציפורים, תשמחו לדעת שיש יותר מ-300 מיני ציפורים באזור זה בלבד, כולל אירו-אסיה. ציפורים נודדות, ציפורים הקשורות לשיטה, דורסים ו-3 מינים טנזניים בסכנת הכחדה. הפארק הלאומי אגם מניארה ואגם נאטרון מציעים גם הזדמנויות נהדרות לצפות בפלמינגו מתאסף בלהקות של עשרות אלפים ואפילו כמה מאות אלפים על גדות האגם. אגם נאטרון הוא שדה הגידול לפלמינגו, בעוד אגם מניארה בטנזניה הוא שדה ההאכלה שלהם.

לפיכך, אריות מטפסים על עצים באגם מניארה הם לא האטרקציה היחידה. תוכלו למצוא כמה נופים עוצרי נשימה של ציפורים בעצים ובפאר ציורי גם על כל חופי האגם.


Source by Anthony J. Namata

About admin

Check Also

Victoria Falls – The Greatest Waterfall On Earth!

BASIC FACTS The Victoria Falls are on the Zambezi River, at the border between Zambia …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments