תחזית כלכלית גלובלית לשנת 2011

"עידן התחושות הטובות הקשורות בשיא הגלובליזציה עבר לנצח", אומרים כלכלנים בכירים. אני מסכים ומאמין שזה דבר טוב לגמרי שיאפשר לעולם המרוסק שלנו להתאושש ממיתון עולמי הרסני. פעמים רבות אנו מערבבים בין מה שמרגיש טוב בזמנו לבין מה הפעולה הנכונה לטווח הארוך. המיתון הגדול לקח את נשימתו האחרונה אך לימד אותנו הרבה מאוד שיעורים יקרי ערך בתקופת טרום גורלו ותקופת שלטונו האולטימטיבית. הלקח העיקרי הוא שתחרות פתוחה היא טובה. ברגע שאנו מתחילים להסדיר כמה אנו יכולים להשיג אנו מתחילים לחבל בהמשך הצמיחה והשגשוג שלנו. קישור מטבע גלובלי לממשלה גלובלית היה קטסטרופה. אני שמח שהחכמים והלומדים הוציאו את הלקח הזה מהטרגדיות של 3 השנים האחרונות.

ההתאוששות תמשיך להיות איטית ברחבי העולם, אך למרות זאת אנו נמצאים במצב של התאוששות. ההבדל הגדול ביותר מימים עברו יהיה אילו מדינות יובילו את האישום לתיקון המרקם הפיננסי הקרוע שלנו. במהדורה זו היו מוכנים לכמה מגמות והערכות הפתעה שלא כמו רבות הצפויות. עם זאת, אני מזהיר אותך כשאתה מעכל את המידע הזה, וייתכן שאתה חושב שאני לגמרי לא מסוגל לחלק מהתחזיות שלי, אבל כזכור, צדקתי לחלוטין לגבי הזוכים והמפסידים של השנה שעברה. אני אתחיל להעריך מספר מדינות ולאחר מכן לייעל את הניתוח שלי עם תעשיות שצריך לצפות בהן. שנה טובה ובריאות לשנת 2011.

תנאי ארה"ב

אקדמאים בארה"ב צופים השנה גידול של 3.4% בארה"ב. אני לא מסכים. הציון שלי לצמיחה בארה"ב בשנת 2011 יעלה ברמה של 1.5% אך סביר להניח שנחווה צמיחה של 0.9% עד סוף 31 בדצמבר 2011. ארה"ב נוסעת גבוה לאחר שנת 2010 הקמעונאות החזקות בסוף השנה עלו ב -3.1% לעומת 2009 אך הוא משקיף כי הציפייה הייתה 3.4% ונתוני נובמבר היו גבוהים ב -2.1% לעומת דצמבר. המגמה הייתה צריכה להיות הפוכה כדי להצדיק אופטימיות מלאה בדפוס צמיחה חזק יותר. הצמיחה הכלכלית והמכירות גם ימשיכו להיחלש כאשר מחזורי המלאי יצמחו.

בינתיים, משקי הבית והבנקים עדיין מתקנים את המאזנים שלהם ויפקחו עין על הרחבת האשראי ויפחיתו עוד כל צמיחה מתמשכת לטווח ארוך מעל 1.5%. הבנקים ישחררו את האשראי עד הרבעון השלישי של 2012.

יתר על כן, ענן האבטלה האפל עדיין מתנשא מעל לאופק ארצות הברית. כתוצאה מכך, רווחי התאגידים אמורים להגיע לשיא ברבעון הראשון ולאחר מכן להתייצב כאשר האבטלה הגבוהה ואמון הצרכנים יירגע ויגבו את תנופתם של עליית הרווחים של עסקים. אכן שיעור האבטלה בארה"ב ירד בדצמבר; אולם 103,000 המשרות שנוצרו בחודש שעבר קצרות בהרבה מהנתון של 200,000 לחודש הדרושים כדי לקיים צמיחה חזקה יותר ושיפורים מתמשכים במצב הכלכלי. הקצב הממוצע שלנו ליצירת מקומות עבודה בשנה שעברה עמד על 94,000 בחודש. יתר על כן, 8.4 מיליון משרות נשפכו במהלך שלוש השנים האחרונות, אך רק 1.1 מיליון נוספו במגזר הפרטי. הרחבת הממשלה אינה תורמת להתאוששות כלכלית, גם לא עשתה זאת מבחינה היסטורית וגם לא תעשה זאת בעתיד.

למרות שלמעשה הממשלה עצמה ניתקה 20 אלף משרות בחודש שעבר. בקצב התעסוקה של דצמבר, ייקח עד 2016 לפצות על המשרות שאבדו ולבסוף ליצור איזון בשוק. נכון להיום, 6.76 מיליון אמריקאים הפסיקו לחפש עבודה ובסקר שנערך לאחרונה אומרים שהם לא יחפשו עד אמצע השנה הבאה. עם אלה שאינם מקבלים אבטלה ואלו ששכחו את היישום שלה בסך הכל נתון האבטלה הלאומי האמיתי שלנו קרוב יותר ל -10.8% לעומת הנתון הציבורי של 9.4%. למרות שההתאוששות בארה"ב תהיה מהירה יותר מאשר 2016, אני צופה רמות תעסוקה נסבלות עד סוף 2012. עם זאת, אנו צופים ירידה של 5.8% בשכר הממוצע מ -50,303 $ ל -47,382 $ עד כה.

CLASH עם סין

סכסוכים מתמשכים עם סין ימנעו עוד יותר את התרחבותה הכלכלית של ארה"ב. בנוסף לפער בין אידיאולוגיות פוליטיות הגורמים הבאים יעלו את המתח בין שתי המדינות. ראשית, עלייתה של סין קשורה יותר ויותר לאובדן מקומות עבודה לאמריקאים רגילים ואיום גובר על הכוח האמריקאי. שנית, מדיניות המטבע הסינית שמטרתה להשאיר את היואן לא מוערך ביחס לדולר תחמיר עוד יותר את יחסי הסחר בין שתי המדינות וחקיקה פרוטקציוניסטית בארה"ב תעלה בחדות. המהלך להפוך את יואן (רנמינבי) למטבע עולמי לסחר בינלאומי כבר החל. היא השיקה את המסחר שלה בארה"ב. שלישית, ההתבססות הצבאית הסינית באוקיינוס ​​השקט גרמה לאוכלוסיית העסקים האמריקאית ולגופים השלטוניים להתקדם ולעלות בזרועות. מטוס ה- J-20, לוחם התגנבות סיני חדש, הופיע לראשונה בבמה העולמית. בתגובה ארה"ב תגביר את התרגילים הצבאיים באזור ויפתחו את הדלתות למדיניות כלכלית כנשק המועדף עלינו. בנוסף, המשך חוסר הרצון של סין להדק את הלחץ על איראן, ובמקום זאת להמשיך באסטרטגיות אנרגיה משלהם יפגע ביחסים עם ארה"ב.

כלכלת סין תראה צמיחה של 8.4% בתוצר, אך תחפש פעולות איבה בין המפלגה הקומוניסטית לגאות הגוברת של אינטלקטואלים צעירים מבפנים שחולקים על הסדר הנוכחי. ארה"ב תואשם בתנועה זו. סין תתכנן האטה בשווקי אסיה.

אַסְיָה

אוזבקיסטן תוביל השנה את אסיה בצמיחה הכלכלית עם עלייה של 8.5%, ואחריה סין ואז הודו עם תוצר של 8.2% ונראה את האינפלציה בהודו מתחילה לרדת לרמות נורמליות מ -10% בשנה שעברה לכ -6.4%. אפגניסטן מחזיקה במקום הרביעי באסיה עם התחזית שלי לצמיחה של 7.2%השנה, ואחריה סרי לנקה עם 6.6%, אינדונזיה ב -6%וקזחסטן עם 5.5%. אוסטרליה תהיה מקום בטוח לשים כסף מכיוון שהיא צפויה להשיג צמיחה של 2.6% השנה.

מזרח התיכון ואפריקה

תחזיות האזור הזה נושאות את ההפתעות הגדולות מכולן. אתיופיה תישא את הלפיד למזרח התיכון ולצפון אפריקה עם תוצר אחיד של 10% השנה; אחריו תגיע טנזניה ב -7.1%, אנגולה ב -7%, עיראק עם 6%; לבנון עם 5.8% למרות קריסת הממשלה בשבוע שעבר, וסוריה עם 4.6%. מדינות המפרץ יישארו יציבות ברמה ממוצעת של 3% תוצר, אך הרווחים הגדולים ביותר יושגו עם המדינות שהוזכרו כאן.

אֵירוֹפָּה

אירופה היא ילד מוכה שידרוש שיקום רב במשך חמש השנים הבאות. היא תדגים את הרווחים הפחות מרשימים לצד צפון אמריקה, אך המובילה תהיה רוסיה עם שיפור בתוצר של 4% לעומת השנה שעברה. אוקראינה תהיה איתנה על עקביה של רוסיה עם 3.9%תוצר, אחריה תורכיה עם 3.6%, פולין עם 3.4%, אסטוניה עם 3.2%, לטביה 3%, ליטא עם 2.9%. יוון תמלא את התפקיד הגדול ביותר בחנק הכלכלה האירופית כולה עם צמיחה שלילית של -3.5%, פורטוגל תשחק עוגן שני עם צמיחה שלילית של -1%. גרמניה, הולנד, צרפת ושוויץ יישארו מהירות עם נתון תוצר המתמשך בין דפוס צמיחה של 1% ל -1.6%.

אמריקה הלטינית

צ'ילה תנצח את הצמיחה הגדולה ביותר בכלכלות אמריקה הלטינית, אם כי קטנה בהרבה אז ברזיל תעלה על 1.2% הצמיחה שלה ותגיע ל -5.7% בסוף השנה. ברזיל תחווה את הצמיחה השנייה בגודלה עם 4.5%, ואחריה קולומביה עם 4.4%, אך שוותה לפרגוואי ופרו למקום השני. קולומביה תגדל באותו קצב כמו אורוגוואי.

מקסיקו תרחיב את כלכלתה ב -3.5% באמצע השנה אך תתרכך בתגובה לצמיחה איטית יותר של ארה"ב ל -3% עד 31 בדצמבר.

צמיחת התוצר העולמית הכוללת תהיה 4%חזקה ומבטיחה, בעוד שצמיחת הסחר העולמי תעלה על 6%עד 6.3%. אנו יכולים לייחס זאת לעלייה במסחר עם שווקים מתפתחים, כולל הודו, צפון אפריקה, המזרח התיכון, מזרח אירופה ופלחי אמריקה הלטינית.

חוזק התעשייה

בַּנקָאוּת

הבנקים המערביים ימשיכו לסלק מקומות עבודה על רקע מדיניות פיסקלית מחמירה בשטחים אלה בעוד סין והונג קונג צפויות להגביר את כוח העבודה שלהן בשלושה רבעים מהבנקים שלהן. ההלוואות יישארו איטיות עם גידול כולל נטו בהלוואות של 1.3% בארה"ב. חוזק התעשייה – חלש

נדל"ן

הגרוע ביותר עשוי להסתיים במגזר זה, אך ההתאוששות לרמות שלפני 2006 עדיין רחוקה 3 שנים. דמי השכירות המסחריים יירדו בכל הקטגוריות בארה"ב כאשר התעשייה תהיה הפגיעה הקשה ביותר ואתרי הקמעונאות הנמוכים ביותר. בחלקים מסוימים של אירופה מחירי הנכסים המסחריים יירדו עוד 15% ומחירי הדיור בארה"ב ירדו עוד 7%. חוזק התעשייה – חלש

טיול ותיירות

ענף הנסיעות יחווה עלייה של 5% במסעות התיירות הבינלאומיים, צרפת תראה את הרווח הגדול ביותר במבקרים. נסיעות פנאי עדיין צפויות לקפוץ מהר יותר מנסיעות עסקים מכיוון שאני מצפה שיעורי הנסיעות העסקיות ייקחו עוד 3 שנים לפחות לפני שחוזרים לרמות שלפני 2008. ההכנסה לחדר פנוי בארה"ב תטפס השנה ב -6.7% לפחות ותתפוס עמדה פיקודית מול כל מדינה אחרת. כוח התעשייה – טוב

בריאות

הוצאות הבריאות העולמיות כנתח מהתוצר יגדלו ל -9.9% אם כי ארה"ב צפויה להוציא כמעט 16.2% מהתוצר שלה בהרבה מהעולם כשעלויות הבריאות יעלו עקב חקיקה גורפת שהתקבלה בשנה שעברה.

מוּתָרוּת

ההוצאה על פריטי יוקרה תגדל ב -4%. כוח התעשייה – טוב

אוכל וחקלאות

צפוי שמחירי המזון הכוללים יעלו השנה ב -5% עקב הפרעות באספקה ​​ותקנות משרד הבריאות. מחירי החיטה יעלו בכ -8%. מחירי הסוכר יירדו ב -10%, ומחירי הקפה ירדו ב -5%. חדשות טובות לאוהבי הקפה. חוזק התעשייה – קל

בידור

חברות הטלוויזיה והסרטים יחוו גידול של 5% ו -7% בביקוש השנה בהתאמה ואילו חנויות המוסיקה והמוזיקה הדיגיטלית יתרחבו ב -5% בלבד. שחקנים נוטים יותר למצוא עבודה בשנת 2011 מאשר מוזיקאים. חוזק התעשייה – קל

טכנולוגית מידע

מרחוק, IT היא התעשייה היציבה ביותר שנכנסה אליה בשנת 2011. רכישת חומרה תאט ל -7% מ -10% אך תישאר חזקה לאורך כל השנה. שירותי התוכנה יגדלו ב -4% בעוד שההוצאה על IT תגדל ל -4.6% עבור שווי תעשייתי כולל של 2 טריליון דולר. חוזק התעשייה – חזק

סיכום

עשיתי כמה תחזיות נועזות ואולי לעתים שנויות במחלוקת למעלה. השנה הקרובה לא תהיה נטולת האתגרים שלה, כמו כל השנים. במקרים מסוימים במהלך שנת 2011 חלקנו עשויים לחוות חרדות לגבי אי הוודאות שבהן נתמודד ללא ספק כאשר אנו מנסים להבין את כל התחזיות "המומחיות" לעתיד. אך עלינו לזכור כי כמנהיגים חובה להקשיב לכל הדעות ולשקול אותן, תוך שמירה על נאמנות לעצמנו, לערכינו, לאמונותינו ולהתמקד בעוצמות הליבה של העסק שלנו. הוטל עלינו להמשיך ולהתקדם עם ציפיות ריאליסטיות עד שעלי התה ישתנו והאבק מהמשבר האסון הזה יתייצב לבסוף. כשהתחלתי להביא את כל המידע הזה יחד בשבילך, זו הייתה תקוותי שאוכל לפחות להציג בסיס מעשי שאפשר לעמוד עליו כשאנו מרגלים החוצה לעולם המשתנה וסורקים את האופקים כדי למצוא אינדיקטור למה שעתיד לבוא.

המלחמה תפרוץ בשנת 2011, אין ספק, אבל זו לא תהיה מלחמה שנלחמת עם נשק קונבנציונאלי או טילים גרעיניים. זו תהיה מלחמת אידיאולוגיות שתבחן את חוקת המדינות הגדולות ביותר על פני כדור הארץ. הוא יבחן את נחישותו של כל אדם המבקש להשיג הבנה בסיסית ובהירות של מה שעתיד להיות מהעולם שלנו. התשובה היא לא לחפור את עקבינו באדמה ולחכות לעוד סערה שתבוא. התשובה היא לצאת אל הלא נודע ולצפות כמה שיותר ידע מהמשאבים סביבנו כדי לקבל החלטה משכילה, מציאותית וחסרת הגיון שתסיים סוף סוף את גלגלי הקהילה הגלובלית. אף אחד מאיתנו שאי פעם השיג גדולות לא עשה זאת בזמן שחיכה במרפסת שמישהו יבוא ויגיד לו שהחוף צלול. כי אני מעז לומר שהחוף יהיה מה שאנחנו עושים ממנו, זה אחרי הכל החוף שלנו. אך לפני שנוכל לקבל החלטה כלשהי, עלינו להיות חמושים בידע, מידע, סבלנות ונחישות נחרצת על מנת להצליח ולהתמודד עם כל סערות אפשריות קדימה.

מאחלת לך שנה טובה ומבורכת לשנת 2011. בהצלחה בזיוף הכבישים שלך.


Source by RJ Wolfe

About admin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments