שמורות טבע ופארקים לאומיים בהימצ'ל פראדש

בהימאצ'אל פראדש ניחן בנוף ואקלים מגוונים, יש אזורים פיזיוגרפיים מובהקים בעלי חיות וצמחים רבים. הטופוגרפיה המשתנה הזו הולידה נופים עוצרי נשימה ואיפשרה למגוון רחב של חיות בר לשאוף. ממדבר הטרנס-הימלאיה ועד ליערות דאודרים ירוקים ועד נהרות המוזנים בשלג ואגמים קרחוניים, המגוון הטופוגרפי העצום של המדינה הפך אותה לגן עדן של חובבי טבע.

אם אתם רוצים להציץ בהופעות מרגשות של חיות בר אקזוטיות, Himachal Pradesh הוא המקום להיות בו. מקדשי חיות הבר והפארקים הלאומיים בהימצ'אל מספקים הזדמנות מושלמת לחזות בחיות המוזרות והמוזרות בסביבתן הטבעית.

על שטח של 37,691 קמ"ר, יש כיום 32 פארקים לאומיים, 2 מקלטים לחיות בר ו -3 שמורות משחקים בהימצ'אל פראדש. אלו הם:

1. הפארק הלאומי ההימלאיה הגדול

אחד מפארקי החיות הבולטים ביותר בהודו, הפארק הלאומי ההימלאיה הגדול הוקם בשנת 1984 באזור קולו של הימאצ'אל. ביוני 2014, אתר טבע זה נרשם לרשימת אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. משתרע על שטח של 754 קמ"ר בגובה המתנשא עד 6000 מטרים מעל פני הים, בפארק המגוון הביולוגי הזה חיים יותר מ -370 מיני בעלי חיים, המפורסמים שבהם הם נמר שלג, בהראל, דוב חום, מושק. צבאים, מונאל, טרגופן וזין שלג.

2. הפארק הלאומי פין ואלי

ממוקם בעיירות לאהול וספיטי בהימאצ'אל פראדש, פין ואלי הוא פארק מגוון ביולוגי מדברי קר, היחיד במדינה. עם טמפרטורות נמוכות מאפס בחלקו הגדול של השנה, מדובר בשטח אדמה עצום, המאוכלס בדלילות, המפורסם במידה רבה בשל נוכחותם של נמרים ושלג יעלים. חשוב לציין כי הפארק הלאומי אינו משעשע אזרחים זרים ואפילו התיירים המקומיים דורשים אישור כניסה.

3. פארק המאובנים סוקטי

פארק המאובנים סוקטי, שלפעמים מכונה גם פארק מאובנים שיווליק הוא אתר מורשת גיאו גיאוגרפית במחוז סירמור של הימצ'אל פראדש. בפארק המאובנים נמצאים שלדים רבים ומאובני חוליות, שכולם התאוששו מתצורות שיווליק האמצעיות והעליונות. הוא מציג תערוכה של שישה דגמי פיברגלס בגודל טבעי בעלי חיים פרהיסטוריים. בתוך שטחיו נמצא גם מוזיאון המכיל שרידי שלד של יונקים שונים.

4. מקלט חיות בר Renuka

שמורת חיות הבר Renuka ממוקמת במרחק של 40 קילומטרים מנהן שבמחוז סירמור. שטח המשתרע על פני יותר מ -4,000 קמ"ר, מקלט חיות הבר שוכן בטווחי ההימלאיה התחתונים ומוגן על ידי אגם רנוקה הקדוש. אומרים שיש בו אוכלוסיות גדולות של דוב חום, צבאים נובחים, נמר ותנים בין כמה אחרים.


Source by Fahad A. Khan

About admin

Check Also

Victoria Falls – The Greatest Waterfall On Earth!

BASIC FACTS The Victoria Falls are on the Zambezi River, at the border between Zambia …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments