שמורות חיות בר

בהודו יש חיות בר עשירות ומגוונות בעולם שכן 8% מהמגוון הביולוגי בעולם נמצא כאן. מציאות לא פשוטה של ​​ההתפתחות המהירה של המדינה טמונה בהפניית עורף בכל הנוגע למינים ביולוגיים. זה מרגיז מאוד שמיני בעלי חיים נמצאים על סף הכחדה כיום. בהודו אנו עשויים למצוא 2546 מיני דגים, 198 מיני דו -חיים, 423 מיני יונקים ו -408 מיני זוחלים. כמה מחיות הבר שנמצאות בהודו כוללות את הנמר הבנגלי המלכותי, פיל אסייתי, נמר, דוב שחור אסייתי, קרנף, צבוע, אריה אסיאתי, כלב בר, תן זהב ועוד רבים אחרים.

יש להגן על מיני בעלי החיים היפים האלה בהודו מכיוון שמספרם עשוי להצטמצם בשנים הקרובות. לשם כך חלל ייעודי נועד לטפח את צמיחתם של בעלי חיים מפוארים אלה. פארקים לאומיים ושמורות חיות בר משרתות את המטרה הנ"ל. הגנה, בילוי ושימור בעלי חיים הם דרישה הניתנת על ידי פארקים לאומיים. וכדי להגן על בעלי חיים, שמורות של בעלי חיים נשמרות. אלה מנוהלים על ידי הממשלה והיירים מבטיחים כי לא יתקיימו הטרדות, ציד או ציד של בעלי החיים.

מדי שנה 22 במאי נחגג כיום הבינלאומי למגוון הביולוגי. מכיוון שבהודו יש מבחר רחב של צמחי בעלי חיים ומקדש חיות בר ופארקים לאומיים בהודו ריגשו הרבה תיירים ברחבי העולם. על פי האיגוד הבינלאומי לשימור הטבע (IUCN) ישנם 543 מקלטים לחיות בר ובהודו חיים יותר מ -166 פארקים לאומיים. מחבוא חיות הבר נקרא גם מקלט לחיות בר. בשטחי הגנה בקטגוריה VI יש 50 שמורות נמרים שנמצאות תחת פרויקט טייגר מכיוון שנמרים בנגליים הם המינים המגנים ביותר ממינים אחרים בהודו. מקלטים כגון חיות הבר Periyar בקראלה הוא בית גידול טבעי לנמרים ופילים, הפארק הלאומי קאזירנגה לקרנפים ושמורת חיות הבר Govind נותנים הצצה נהדרת לנמר השלג.

פארקים לאומיים ומקלטים לחיות בר על האדמה ההודית מעניקים יתרונות גדולים. מכיוון שהאדם יוצר סכנה לחיות בר בהודו, הפארקים הלאומיים והמקלטים לחיות בר מגבילים את מיני בעלי החיים ממניעים. לא רק בעלי חיים אלא הרים, ערוצים, דיונות וכו 'נעלמים גם הם עקב התפתחות. מכאן שהיא גם שומרת נופים. שבטים מתגוררים גם בפארקים לאומיים ובמקומות חיות בר והוא מגן על תרבותם של ילידים. מרחבים אלה מציעים למבקריה אתר פנאי ופנאי פנטסטי.

מקלטות בעלי חיים מנוקד בנוף ההודי עם מיני בעלי חיים אמידים וחיים ויצרו היסטוריה על האופן בו חיים רכים מחובקים ומטפחים בהודו.


Source by Raj Singh

About admin

Check Also

5 הסיורים המובילים בנמיביה

נמיביה היא מדינה מגוונת שפשוט מתחננת לחקור אותה. עם המורשת התרבותית העשירה שלה, שפע חיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments