קריאה לבידור

בואו נסתכל על מצב הבית והכסף שלנו. יש לנו משפחה? והאם אנחנו עדיין רוצים שיהיה לנו קצת בידור מהנה בחיינו? נמאס לנו לצפות בטלוויזיה כל ערב, אבל אנחנו עוקבים אחר הדולר המשפחתי, ולקחת את כל החבורה לקולנוע זה נתח גדול של שינוי. אז בואו נחזור לצורת בידור נפוצה בעבר: קריאה.

בתור ילדה קטנה, מחשבים ביתיים לא היו בסביבה, אבל צפינו בטלוויזיה. הצפייה שלנו בטלוויזיה לא הייתה קיצונית. קריקטורות של שבת בבוקר כילד הן זיכרון נפלא. אבל מה שאני זוכר היטב זה שאמא שלי קוראת לי כל ערב. אז הייתי קורא לה כשהתבגרתי קצת, ואז לבסוף – כשהקריאה שלי הייתה מספיק מוכשרת – הייתי מתכרבל במיטה שלי בלילה ומטפס מתחת לשמיכות וקורא רומן אחרי רומן – משהו שעדיין אוהב לעשות היום. זה אפשר לי לנסוע למקומות רחוקים, הדמיון שלי היה כרטיס הטיסה שלי לכל מקום שרציתי. עם צורות אחרות של בידור כל כך זמינות בימינו, אנשים רבים איבדו את התשוקה הזו לקרוא. אולי הכספים שלנו הם המניע העיקרי שלנו לחפש צורות בידור זולות יותר, אבל יש עוד כל כך הרבה יתרונות.

  • אנו הופכים בקיאים באחת המיומנויות העיקריות הנדרשות לתפקוד בעולם של היום.
  • משפר אוצר מילים וכישורי שיחה.
  • בידור – לעתים רחוקות משתעממים.
  • לילדים ובני נוער יש IQ גבוה יותר כשהם אוהבים לקרוא
  • מקדם התפתחות נפשית מכיוון שהיא כרוכה בריכוז ואילו האזנה לרדיו או צפייה בטלוויזיה דורשת מעורבות מוגבלת בלבד.
  • מרחיב את נקודת המבט שלנו. אם אנו קוראים סוגים מסוימים של ספרים על תרבויות שונות ומדינות שונות, נבין את ההיסטוריה שלהם ובכך את אורחות חייהם כיום. אותו הדבר ניתן לומר על קריאת הספרים ההיסטוריים שלנו.
  • ספרים יכולים להשפיע על הגישה שלנו לחיים, ובכך לשפר את חיינו אם אנו קוראים את הסוג הנכון של ספרים.

אני אומר לילדים שלי לקרוא לפחות חצי שעה ביום, אבל זו עצה טובה לכל אחד. כולם מצאו את האהבה שלהם לקריאה, אבל בהחלט נזקקו לדחיפה פה ושם. אם יש לנו ילדים קטנים, זה הזמן להתחיל. קראו להם כשהם תינוקות, כחלק מהשגרה, והם ילמדו ליהנות מזה. כשהם מתחילים את בית הספר, הקריאה תהיה עבורם חוויה כל כך חיובית – זמן עם הוריהם – שזה לא ייחשב כמשימה מפרכת! במקום זאת תהיה זו נסיעה בדמיון או שיעור מהנה בידע.

אז שמור את הטלוויזיה כבויה הלילה, לך לספרייה או לחנות הספרים או דפדף באמזון אם אתה לא רוצה ללכת לשום מקום, ואז מצא את הספר שלך, צפף ופתח את כל העולם החדש הזה.


Source by Jaycee Fox

About admin

Check Also

African Story Telling – Lessons and Entertainment

In the old days in Africa, we taught ourselves values through stories. We had quite …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments