קונג פו וההיסטוריה של I Liq Chuan (אומנות הלחימה של מודעות)

ההיסטוריה של אי-ליק צ'ואן כאומנות לחימה היא קריפית. צ'ין ליק קונג הוא מייסד מערכת הקונג פו. הוא למד אמנויות לחימה וקונג פו מכמה מאסטרים, כולל אימון סיפו לי סאם לי סטייל, סיפו לן אימון פיניקס עין קונג פו (הובלת נקודות המרידיאן), והקונג פו סיפו האחרון שלו היה לי קאם צ'או אימון פנג יאנג לו יי. כמה אנשים קראו לזה Lu Yie Pa Kua, Hsing-I Pa Kua או Liew Mun Pai (שבט נוודים). זו הייתה מיומנות של אומנויות לחימה נסתרות בה השתמשו הנוודים האלה כדי להגן על עצמם בכבישים הפתוחים ולא הייתה פתוחה לציבור, והקונג פו הזה עבר רק בחשאי. הרמות הגבוהות יותר של אומנות לחימה נשמרו לבני המשפחה בלבד. במהלך שנות אימוני הקונג פו הוא הבין ומיסס את כל אומנויות הלחימה של האימון הקודם שלו לתנועה הבסיסית בהתאם לאופי המבנה האנושי.

סרן הגדול צ'ין המשיך במחקר והרחיב את מה שלמד. הוא הגיע למסקנה כי מדובר באמנות קונג פו של הכרה עצמית ומימוש עצמי של המנטאלי (אני) והפיזי (Liq). מרגיש לא בנוח עם שמות אמנות הלחימה תחת כל אחד מסגנונות הקונג פו שהוא כינה אותה I Liq Chuan. בשנת 1976 הקים Grandmaster Chin את איגוד I Liq Chuan במלזיה. בנו הגדול של צ'ין ליק קונג, ומייסד שותף – צ'ין פאן סיונג (סם צ'ין) ירש את אומנות הלחימה המשפחתית מאביו ושיפר את אופיו הבסיסי של I Liq Chuan Kung Fu.

בשנת 1992 עבר המאסטר סם צ'ין לעיירה הקטנה כרמל ניו יורק (ארצות הברית). הייתה לו הזדמנות להיחשף מדי יום לתורתם של נזירים אורחים בעלי שם עולמי שהרחיבה את לימודיו בפילוסופיות בודהיסטיות (זן). הזדמנות זו סייעה למאסטר סם צ'ין להשיג הבנה מעמיקה יותר של מושג המודעות. הוא הבין שמודעות היא ליבו של I Liq Chuan והתובנה הזו הביאה לשיפור האדיר של I Liq Chuan כאומנות לחימה שלמה. על מנת להגיע לסטודנטים מערביים ולשמור על טוהר המערכת, הוא יצר ויישם מבנה חינוכי שלם הכולל מדריך הוראה ומערכת ציונים לסטודנטים ומדריכים על מנת לקדם ולהציג את I Liq Chuan לעולם.

לאחר שנים של עבודה מאומצת, מאסטר סם צ'ין הפיץ את האמנות בהצלחה למדינות רבות ושונות, כולל ארצות הברית, רוסיה, אוסטרליה, גרמניה, אוסטריה, איטליה, צרפת, בלארוס, לטביה, אוקראינה ואנגליה. מאסטר סם צ'ין הדריך אינספור סטודנטים וקידם כמה נבחרים לרמת מדריך עילית. התחייבותו המפרכת של המאסטר סם צ'ין הביאה לעניין גובר באמנות הלחימה I Liq Chuan בכל רחבי העולם.


Source by Rich Dubbs

About admin

Check Also

מלטה – מקלט המס הים תיכוני המוכר מעט בתוך האיחוד האירופי

מלטה היא מקלט מס לא ידוע באיחוד האירופי. אבל לפני שנדבר על יתרונות המס, קצת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments