פארקים לאומיים בולטים לחיות בר בהודו

אם אתם מעוניינים לגלות וליהנות מהצומח והחי של המדינה, ביקור בכמה מפארקי חיות הבר הוא התשובה. מקדשי חיות הבר והפארים הלאומיים מצוינים ומצוידים בכל המתקנים שצריך חוקר נלהב. ניתן ללכוד את אביפונה, הצומח, האקוופאונה וצורות בר אחרות בסביבתם הטבעית בחלק מהפארקים הכלליים הבולטים של חיות הבר במדינה.

הפארק הלאומי הראשון הוקם בשנת 1936 ונקרא כיום הפארק הלאומי ג'ים קורבט. זהו אחד הפארקים הלאומיים המפורסמים והמתוירים ביותר במדינה. בשנת 1970 היו בהודו חמישה פארקים לאומיים בלבד, אולם משנת 2007 הוקמו למעלה מתשעים ושישה פארקים כלליים. הצורך והצמיחה של חיות הבר גדלים לאט לאט ולפי מעל 166 פארקים לאומיים יוצאים לדרך.

כמה מהפארקים הבתוליים ביותר בהודו כוללים את ההימלאיה הגדול, פארק ג'ים קורבט, דאצ'יגם, רנטאמבור, לאומי קאזירנגה, הפארק הלאומי בנדהוואגאר ועוד!

להלן רשימה של כמה מפארקי חיות הבר הטובים ביותר שאסור לפספס:

פארק Sundarbans: ג'ונגל המנגרובים המפואר הזה הוא אחד מסוגו בעולם. ה- Subdarbans ממוקם במערב בנגל ומשתרע עד בנגלדש. הפארק הלאומי הוא סדרה של יותר מ -54 איים ונגיש באמצעות שיט בסירה. Sundarbans מציעים את אחת החוויות הטובות ביותר של חיות בר. הם ביתם של הנמר הבנגלי המפורסם. ישנן פלאי חיות בר אינספור בדלתא שפך זה. ה- Sundarbans התברך בגנגס ובברהאמפוטרה ומהווה ארץ של החלפות ויערות מנגרובים. הוא גם בית למגוון חיי ציפורים וצמחייה. חלק מהצמחייה המפורסמת שתוכלו להבחין בהן הן הקנקרה וח'לסי. מבחינת החי, מלבד הנמרים הבנגליים המפורסמים (למעלה מ -400 מהם), צבאים צ'יטלים וקופי רזוס שאפשר גם להבחין בהם. בתוך סנדארבנדס נמצאת גם סנטוארי סאג'נאכאלי המפורסמת באוכלוסיית העופות שלה. ישנם בתי תיירות באזור ובסביבתו.

פארק ג'ים קורבט: הפארק הלאומי ג'ים קורבט, אחד הפארק הלאומי הראשון לחיות בר במדינה, נותר אחד הטובים במדינה. הפארק ממוקם למרגלות הרי ההימלאיה והוא בית למגוון רחב של צמחייה ובעלי חיים כולל אריות, נמרים ופילים. על הפארק יש יותר מ -110 מיני עצים, 580 מיני ציפורים, 50 מיני יונקים ו -25 מיני זוחלים. מבחינת החי, הפארק הוא ביתם של צבאים, קרשי בר, ​​נמרים ועוד. ישנם מספר אכסניות בפארק ובסביבתו.

פארק קזירנגה: הוא אחד הפארקים הבולטים ביותר ברחבי הארץ. ממוקם לאורך הברהמפוטרה באסאם, לזירנגה הוא אחד המקלטים השופעים והירוקים לחיות ולצומח. Kaziranga הוא ביתו של הקרנף ההודי הגדול עם קרניים. הוא גם ביתם של מספר רב של פילים, צבי ביצה, צבי חזיר, נמרים, חתולי ג'ונגל, לוטרות, חזיר בר ועוד. יש לינה בפארק ובסביבתו.


Source by Tarun Kumar Khanna

About admin

Check Also

5 הסיורים המובילים בנמיביה

נמיביה היא מדינה מגוונת שפשוט מתחננת לחקור אותה. עם המורשת התרבותית העשירה שלה, שפע חיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments