סיור חיות בר בראג'סטאן

מדינת רג'סטאן ההודית הססגונית היא יעד קסום אשר ידוע לא רק במצודות הנהדרות, בארמונות מלכותיים ובדיונות החול המעולות, אלא גם במגוון רחב של חיות בר. הטופוגרפיה של רג'סטאן העניקה למקום הזה כמה משמורות חיות הבר והפארקים המפורסמים והקסומים ביותר של הודו. הפארקים הללו שופעים בכמה חיות בר, ציפורים ומיני צמחים נדירים ובסכנת הכחדה. כמה משמורות חיות הבר והפארקים הלאומיים הידועים בעולם בראג'סטאן הם הפארק הלאומי רנטאמבור, שמורת חיות הבר Sariska, שמורת חיות הבר במדבר ומקלט חיות הבר קיאולאו גאנה.

הפארק הלאומי רנתמבור:

זהו בין הפארקים הלאומיים הטובים ביותר של הודו אשר ממוקם בסביבה ירוקה שופעת של רכסי ההרים Aravalis במחוז Sawai Madhopur. פארק זה ידוע במיטב הזוהר הטבעי שלו אשר ניחן במגוון רחב של חיות בר ציוריות ויופי נוף. הוא נכנס לפרויקט טייגר בשנת 1973 עקב הצפיפות הגבוהה של הנמרים המלכותיים הבנגליים והפך לפארק לאומי בשנת 1980. חלק מיצורי הבר האחרים השוכנים כאן הם נמר, צבי נקוד, חזיר בר, תן וצ'ינקרה. 40 מיני יונקים, 320 מיני ציפורים (כולל נודדים) ו-35 מיני זוחלים הופכים את זה למוקד משיכה לתיירים של חיות בר ברחבי העולם.

הפארק הלאומי קיאולאו:

זהו אחד הפארקים הטובים ביותר בהודו הידוע בשמו העממי שמורת הציפורים בהרטפור. היופי המאוחד של עופות ייחודית ומגוונת הופכים את המקום הזה לגן עדן לצפרנים ולצופי ציפורים. פעם זו הייתה שמורת ציד ברווזים מועדפת של המהרג'ות לשעבר וקודש זה מאכלס למעלה מ-350 מינים של ציפורים ויותר מ-35 מיני פרפרים. פארק זה הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו בגלל האוסף המגוון שלו של מיני ציפורים ובעלי חיים. היופי המהפנט והקסום של המקום הזה מושך אליו אלפי אוהבי ציפורים, חוקרים וצפרנים ממקומות שונים בעולם.

שמורת חיות הבר סריסקה:

זהו אחד מאתרי התיירות המעופפים הגבוהים של רג'סטאן שאליו מגיעים מספר תיירים לאורך כל השנה. זהו בין היערות המוגנים הטובים ביותר בהודו אשר ממוקם על רקע רכס הרי Aravalli. יש בה נופים מלכותיים ומגוון חיות בר. בשנת 1955 היא הפכה למקלט חיות בר ובשנת 1978 היא נכנסה לתכנית פרויקט הנמר של הודו והפכה לשמורת הנמר של הודו. תיירים ברחבי העולם מבקרים במקום זה כדי לראות נמרים נחים, משוטטים וצודים בספציפיות ופנתר, חתול ג'ונגל, תן, צבוע ושועל בכלל.


Source by Sanjog KR

About admin

Check Also

Victoria Falls – The Greatest Waterfall On Earth!

BASIC FACTS The Victoria Falls are on the Zambezi River, at the border between Zambia …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments