סיור בפארק אינווד היל – יער צמיחה עתיק בעיר ניו יורק

מלבד היותו הפארק הטבעי (הלא מעוצב) היחיד באי מנהטן, עצים בפארק אינווד היל לא נכרתו מאז סוף המאה ה-17, כאשר הכוחות האמריקאים בנו את פורט קוקס.

הפולקלור הפופולרי מספר שפיטר מינואיט ביצע את הרכישה האגדית שלו באי מנהטן מאנשי לנאפה שחיים כאן בשנת 1624; אינווד היל הפכה רשמית לפארק בעיר ניו יורק בשנת 1916, והצילה יותר מסתם העצים המקומיים.

רשת שבילים הופכת את חקר הפארק הזה להרפתקה היסטורית וגם להרפתקה בטבע. המערות, שהיו ביתם של תושבי לנאפ המקוריים, הן דרך מצוינת לנצח את חום הקיץ. עם עלות השחר או בין הערביים, ביצת המלח האידיאלית לצפייה בציפורים – עופות דורסים, עופות מים ומינים נודדים קלים לתצפית במרחב העירוני הזה. יש גם מרכז טבע עם תערוכות אינטראקטיביות ומקלט שנבנה לאחרונה בסגנון אלגונקין.

צפייה בעיט קירח לא בוגר יושב על ענף במשך שלוש או ארבע דקות לפני שהוא פורש כנפיים בטיסה הוא הרעיון שלי דרך מענגת לבלות אחר צהריים קיצי בניו יורק. זה היה אחד מהטיולים שלי לחיפוש מזון.

זו לא הייתה עונה טובה לפירות יער, אבל בכל סלט שאני אוכל יש יותר מאכלי בר – רבעי כבשים, פרח יום אסייתי, חומצת עץ, פורסלנה, שום בר, זרעי חרדל – מאשר ירקות תרבותיים.

אני כן יוצא מהיער כדי ליהנות מכמה מההצעות האחרות של מנהטן, אבל העובדה שפארק אינווד היל הוא החצר האחורית הזמנית שלי משכנעת אותי שניו יורק הצליחה להציע את הטוב משני העולמות.


Source by JJ Murphy

About admin

Check Also

5 הסיורים המובילים בנמיביה

נמיביה היא מדינה מגוונת שפשוט מתחננת לחקור אותה. עם המורשת התרבותית העשירה שלה, שפע חיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments