סיור בספארי אפריקאי

חופשות ספארי אפריקאיות הן הזדמנות לצפות בחיות בר ובנוף עוצר נשימה ביבשת. תיירים מבקרים באפריקה כדי שיחוו מפגש קרוב עם חמשת הגדולים, כלומר התאו, הפיל, הנמר, האריה והקרנף. זוהי הזדמנות נדירה לצפות בבעלי חיים אלה בסביבתם הטבעית.

ביקור ביבשת עם שמורות משחק שונות, פארקים לאומיים, חיות בר מוגנות וקו חוף מרהיב הוא חוויה מרגשת. להלן רשימת יעדי הספארי המוצעים באפריקה:

• הפארק הלאומי אמבוסלי בקניה

זהו אחד מיעדי התיירות המציגים את מיטב הספארי והנופים הנופיים. תוכלו להתפעל מהמראה הנפלא של הר קילימנג'רו. הר מלכותי זה מתנשא לגובה של כ-5,900 מטר. זהו הרקע המדהים של אוכלוסיית הפילים העצומה המשוטטת בשמורה.

• שמורת יער Bwindi באוגנדה

זהו אתר מורשת עולמית ובית הגידול של גורילות הרים ושימפנזים. האזור כולל נוף מרהיב, עמקים תלולים ומפלים מרשימים. זהו גם בית למגוון של ציפורים כמו ה-Broadbill האפריקני הנדיר.

• הפארק הלאומי Chobe בבוצואנה

פארק זה ממוקם בדלתת אוקוונגו. העונה האידיאלית לביקור בפארק היא בחודשי החורף היבשים והקרירים של אפריל עד אוקטובר. זה גם הזמן הטוב ביותר לראות עדרים גדולים של תאואים, אילנדים, ג'ירפות וזברה מתאספים באזור שמסביב לביצת סאווטי. ניתן להגיע לפארק ברכב, מה שהופך אותו ליעד משתלם יותר משאר הפארקים בבוצואנה. בנוסף, הוא מספק סוגים שונים של לינה לתיירים.

• הפארק הלאומי אטושה בנמיביה

הפארק הזה הוא ביתם של הפילים הגבוהים ביותר באפריקה. מינים נוספים שתופסים מחסה בפארק זה הם הצ'יטות, הפיל, הג'ירפה, הנמר, האריה, הקרנף והציפורים, והוא אחד היעדים המועדפים על צלמים, במיוחד בעונה היבשה שבה בעלי החיים מתאספים בבורות המים הטבעיים.

• הפארק הלאומי Hwange בזימבבואה

זהו האזור המוגן הגדול ביותר בזימבבואה עם בעלי חיים שונים כמו פילים, ג'ירפות, אריות, כלבי בר ויונקים אחרים, ומקלט ליותר מ-400 ציפורים ו-100 מיני יונקים.

• הפארק הלאומי קרוגר בדרום אפריקה

הפארק הלאומי קרוגר ממוקם בדרום אפריקה ואחד מיעדי הספארי הטובים ביותר באפריקה. ההגעה לפארק צריכה כחמש שעות נסיעה ברכב. הפארק מציע חיות בר בשפע כמו חמשת הגדולים, צ'יטות, תנינים, ג'ירפות והיפופוטם. לפעמים קשה לראות חתולי בר בגלל הצמחייה השופעת באזור. זהו אחד הפארקים הלאומיים השמורים העתיקים ביותר ביבשת.

• שמורת מסאי מארה בקניה

קניה היא היעד המבוקש ביותר עבור תיירים המחפשים הרפתקאות ספארי. מסאי מארה נמצא בראש הרשימה של פארקי חיות בר לבקר בקניה. זוהי התפאורה המושלמת לנדידה של מיליוני גנו, זברה וצבי המחפשים עשב גשם טרי. הזמן האידיאלי לתפוס את המראה המרהיב הזה הוא מיולי עד אוקטובר.

מגוון חיות הבר נובע משפע של אדמות עשב ויערות צפופים. שבטי מסאי מקומיים מציעים סיור תרבותי כמו טיולים בכפר ושיעורי לוחמים כדי שתוכלו לחקור את התרבות העשירה והילידית שלהם.

• הפארק הלאומי סרנגטי בטנזניה

הפארק מכיל שטח עצום של כרי דשא, המציע נוף ברור של אריות ההורגים את טרפם, ויש לו שטח אדמה גדול יותר משמורת מסאי מארה.

• הפארק הלאומי דרום לואנגווה בזמביה

הוא מציע חווית ספארי אלטרנטיבית, הכוללת הליכה בפארק במקום נסיעה בכלי רכב במהלך הסיור. בפארק זה חיים כ-60 מינים של בעלי חיים ויותר מ-400 מיני ציפורים. תוכלו לראות כמה היפופוטמים נחים על נהר לואנגווה. הזמן המומלץ בשנה לביקור בפארק הוא מאפריל עד אוקטובר.

ואכן, אפריקה היא יעד תיירותי נפלא שבו תחוו הרפתקה שאין לה השוואה. אתה יכול לבחור מבין מספר הפארקים והשמורות ביבשת כדי לצפות בחיות הבר כשהן חיות בסביבתן הטבעית. יתר על כן, הנוף המרהיב והתרבות המרתקת שלו בוודאי יספקו חופשה יוצאת דופן.


Source by Terence Zweni

About admin

Check Also

Victoria Falls – The Greatest Waterfall On Earth!

BASIC FACTS The Victoria Falls are on the Zambezi River, at the border between Zambia …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments