נפלאות שומן היען ושמן היען

תוצר לוואי של חקלאות יען מתעלמים לעתים קרובות הוא שומן היען. זהו משאב לא ידוע שיכול בקלות להוסיף ערך לציפור שנשחטה.

שומן היען הוא בצבע לבן, ונמצא לאורך עמוד השדרה של היען, ועל גררת הציפור. ההפקדה על המרכבה נשמרת כרפידה עבה של שומן בין שתי שכבות עור אפור. כמו כל שאר בעלי החיים, שכבת השומן היא מקום אחסון לאנרגיה שניתן להשתמש בה בעת לחץ ומזג אוויר סוער, או כאשר האוכל הופך להיות נדיר. זאת מילואים.

כמות השומן שנמצאת על יען משתנה מאוד. גיל, עונות, תזונה, רמות מתח, גנטיקה ועוד הם גורמים מכריעים בכמות הזמינה. עם זאת, כמות שומן ניכרת תמצא במרבית היענים השחוטים. אם נמצא יען ללא כרית שומן בעת ​​הטבח, יש לחקור את הנושא עוד יותר. האם הציפור הייתה חולה או לחוצה? האם היו גורמים מכריעים אחרים, כגון שהיו בריונים הרחק מאזור האכלה? ללא נקודות כרית בשומן גם בניהול גרוע של אזורים בעייתיים שצריך לפתור. זכור כי ליען שאין בו עתודות שומן אין עתודות אנרגיה למקרה חירום.

שומן יענים שימושי גם ביישומים אכילים וגם לא למאכל. חלק מהיצרנים משתמשים בשומן בבשרים מעובדים כמו נקניקים. כמה מיזמי גידול יען מוסיפים את שומן היען המעובד להזנת היען שלהם כמקור שומנים נוסף לאנרגיה. שומן היען שימש גם בניסוי ביישומי תרופות וקוסמטיקה.

כל הבדיקות והשימוש הניסיוני בשמן היען נמצאו עד היום כמשתנים. נמצא כי השמן המופק משתנה מאוד מכדי שיהיה בו שימוש בתעשיות התרופות והקוסמטיקה הללו בקנה מידה מסחרי. פיתוח ומחקר נוספים יצטרכו להתבצע כדי לספק איכות יציבה ועקבית, כדי שיהיה שימושי לתעשיות אלה. זה עשוי לדרוש זמן מה כדי להגיע לסטנדרטים הדרושים האלה בייצור שמן היען, אבל זה יהיה שווה את הטרחה.

שימו לב שתעשיית האמו פיתחה תעשיית נפט אמו מכיוון שנפט האמו היה מקור ההכנסה העיקרי. אולם ליענים, בשר יען הוא מקור ההכנסה העיקרי, ואחריו עורות יען ונוצות יען. מעט מפעלים של גידול יען חקרו באמת שומן יען, למעט כמה חוות קטנות שהסתכלו על שוק התיירות.

על ידי הקפדה על ניסויים וניסויים בשמן היען בקנה מידה קטן ופיתוח מוצרים כגון סבונים, קרמים ותחליבים, אנו מפתחים הזדמנויות חדשות לגידול מיזם גידול היען שלנו.


Source by Alan Stables

About admin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments