משאבי הקרקע הטבעיים והמוגבלים

אדמה היא משאב מוגבל. זוהי השכבה של כדור הארץ שלנו. המשאב תמיד היה נוכח. צורותיו, הפוריות והמראה שלו התפתחו ונסוגו עם הפעילויות האנושיות. המשאב שנחשב פעם כשופע הופך לדל. שווי הקרקע הוא אינדיקטור למחסור בה. בטוח שקרקעות הן משאב מוגבל והיא תלך ותפחת עוד יותר בעתיד הקרוב.

למה להגן על אדמה

האדמה השופעת והלא מנוצלת הייתה תמיד ייצוג סמלי של חופש. היא מהווה זהות קריטית עבור אמריקה. המשאב הטבעי נמצא לאחרונה בהתייחסות לא טובה לדלדול על ידי פיתוח. המגמה הייתה ניוונית. הדונמים העצומים של אדמה טבעית נהרסים לתמריצים כספיים. השימוש לרעה השנוי במחלוקת במשאב הוביל להקמת הפארק הלאומי הראשון, בשנת 1872, בשם ילוסטון. אנשים הבינו סוף סוף שהאדמה מוגבלת וברגע שהיא תהרס אי אפשר יהיה לבטל את הנזק. יש לשמור על אדמה להווה ולעתיד. ישנם כ-160 מיליון דונם מוגנים באמריקה כרגע, המחולקים כמעט שווה בשווה בין פליטי חיות בר ופארקים לאומיים. המשאב הטבעי עדיין מתרוקן עקב כריתת יערות לצורך חקלאות והתפתחויות אחרות.

מה יקרה כשתמוצה קרקע מוגבלת?

גודל המגבלה יכול להפוך לפנומנלי. כרגע יש ביקוש גבוה לקרקע. כריתת היערות האדירה מגדילה את זמינותו לתשתיות. באופן אלטרואיסטי, קבוצות לחץ כמו מוסדות מקומיים ובינלאומיים מנסות למנוע את דפוס כריתת העצים. זה מגביל את זמינות הקרקע. ברגע שהפעילות המרחיבה תהיה מוגבלת לחלוטין, הקרקע תהפוך מוגבלת יותר. זה יפעיל לחץ על הקפיטליסט להשיג שליטה או מה שנקרא החזקת מונופול בקרקע. השטחים הגדולים והדנמים של הקרקע יהיו בלתי זמינים או אפילו יקרי ערך בעתיד הרחוק.

מי מחזיק ברוב הקרקעות?

רוב העושר מוחזק על ידי רק 10% מהאוכלוסייה. האדמה הטבעית מפוזרת יותר, אבל העשירים הם אלה שיש להם את החלק הגדול יותר של העוגה. יש להם כוח מיקוח והון הנדרש כדי לקנות עוד יותר. זה הופך אותם בסופו של דבר לבעלים של שני משאבים קריטיים קרקע והון. זה מה שיחזיק את המעמדות הנמוכים ברמה נחותה מבחינת בעלות וכוח.

משקיעים בקרקע מסיבה כלשהי?

אמריקאים יכולים להשקיע בקרקע מסיבות שונות. זה בהחלט לא בשביל פטריוטיות. זה דווקא למטרות מרוכזות בעצמן. יהיה המניע אשר יהיה, חשוב להפיץ את הבעלות בין שכבות הכנסה בינוניות ונמוכות. זה יעזור לקונה בעתיד וזה ייתן לך ערך קבוע ומהותי. תמיד ניתן להשתמש בקרקע או למכור אותה מחדש אם מופיע הצורך. זוהי השקעה תכליתית ובטוחה.

כל המשאבים מוגבלים. לא ניתן להרחיב אדמה ולא ניתן ליצור אותה בן לילה. היחס שלו עם משאב הטבע הוא בעל פער מסוים בהתערבות האדם. זה נשאר מתנה, זיכרון סמלי ומשאב לדור העתיד שלנו לשרוד.

קריאה נוספת (זיהוי הפארק הלאומי)

Eve Endicott., 1993. שימור קרקע באמצעות שותפות ציבורית/פרטיתs, הוצאת אי. עמ' 1-3


Source by Gregory Akerman

About admin

Check Also

Victoria Falls – The Greatest Waterfall On Earth!

BASIC FACTS The Victoria Falls are on the Zambezi River, at the border between Zambia …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments