מסאי מארה ספארי קניה – פלא הטבע של העולם עם אנשים נפלאים

מבקרים של יום אחד לקחו טיסת שכר לאזור הכפרי המרוחק של קניה, הם נדהמו לראות אדם גבוה רזה ומעוטר אוחז חנית ביד אחת עם הבד האדום שלו כרוך סביב מותניו. "מי האנשים האלה? הם שאלו" סוף סוף הכל נגמר, המסאי החתיך למראה.

המסאים הם שבט לוחמים בקניה שחי במרכזם של רעיית בקר. האמונה הבורא הפקיד בידיהם את בהמתו; כתוצאה מכך, עושרם נמדד במספר בעלי החיים שיש להם בבתיהם. ראשיהן של רוב הנשים עוטרו בלחמים כשהן מבלות את רוב זמנן בעבודת חרוזים. הם מקשטים עורות של בעלי חיים, דלעות ומכינים ג'לי חרוזים לזרועות, צמידי רגליים וקמעות. שבט זה יצר אטרקציה תיירותית באזורים היפים ביותר של השמורה הלאומית מסאי מארה המציעה נוף נפלא ושפע של משחק. לכן זהו האזור היחיד בקניה שבו המבקרים עשויים לראות בעלי חיים בשפע שלו כמו לפני מאות שנים.

השמורה הלאומית מסאי מארה ידועה בפשטות "המארה" שפירושה של המילה היא "מנומר" – התייחסות לנוף הקטוע, שני האיות "מסאי" ו"מסאי" מקובלים למרות שהאחרון רגיל יותר כאשר מתייחסים לאנשים; המסאי מארה היא שמורת ציד (נקראת לפעמים שמורה לאומית) אם כי האזור בשמורה נקרא הפארק הלאומי. שמורות מנוהלות בדרך כלל על ידי הרשויות המקומיות ומאפשרות לודג'ים, אתרי מחנה והתיישבות של שבט זה עם הבקר שלהם. פארקים לאומיים מנוהלים בדרך כלל באופן מרכזי ואינם מאפשרים כל מגורים אנושיים מלבד ריינג'רים ואנשים בספארי.

מיקומה של שמורה זו יצר את המיקום הכללי של קהילות בעלי חיים תלוי בבית הגידול. הצמחייה משתנה בהתאם לסוג הקרקע והניקוז אך מושפעת גם מאש, גשם ובעלי חיים מרעה (כולל פילים הרסניים). "שטחי דשא" נפוץ ביותר, בעיקר באזורי ניקוז לקוי, שריפות תכופות או מרעה כבד – תומכים במגוון רחב של אוכלי עשב שכולם מעדיפים עשבים ויורים שונים. "בושלנד" פגיע במיוחד לפילי אש ולחפשי מזון – המקום האהוב על הקרנף. "ארץ החורש" מאוכלסת לעתים קרובות בעצי שיטה (בעלי עלים אכילים עשירים) – שם עשויים למצוא קופים וג'ירפות. הנהרות הם ביתם של היפופוטמים ותנין.

בלב האדמות הללו נמצאת שמורת המשחקים מסאי מארה, הנחשבת לרוב לשמורת חיות הבר הגדולה ביותר באפריקה. המארה מורכבת מ-200 מיילים רבועים של מישורים פתוחים, יערות ויער רירי. ברציפות עם המישורים של הסרנגטי, המארה היא ביתם של מגוון עוצר נשימה של חיים. מישורי העשב העצומים מפוזרים בעדרים של זברה, ג'ירף, צבי וטופי. יערות השיטה שופעים חיי ציפורים וקופים. פילים ובאפלו מתפלשים בביצת מוסיארה הרחבה. נהרות מארה וטאלק שופעים היפופוטמים ותנינים.

מדי שנה הפארק הזה מציג מחזה טבעי גדול ומעניין עד הכי גדול בעולם, של נדידת הגנו מסרנגטי בחודשים יולי עד אוקטובר; זה בחיפוש אחר דשא ירוק בצפון שמפגיש יותר מ-1.3 מיליון גנו לעדר עצום אחד. הם נשפכים מעבר לגבול אל המארה, ומבצעים כניסה מרהיבה בטור חיים גועש שנמתח מאופק. הם חוצים את הנהר לאחר שהסתערו במספרם על תנינים ממתינים של נהר המארה כשהם מתקדמים ויוצרים מאבק בטירוף נגד הזרמים המהירים.

הפארק הזה נקרא ממלכת האריות שנמצאת תמיד בציד וחולשת על האחרים בשטחי העשב. ברדלסים הם חלק מהמראות הנפוצים במרה, כמו גם צבועים וטורפים קטנים יותר כמו תנים. החיות הללו חולקות את הציד עם המסאים שבמקרה גם מחפשים את אותו הדבר עבור הבשר שלהם.

שמורת מארה היא מקום אידיאלי לטיולי ציד, טיולי ציד וספארי בלונים עם מגוון טוב של מתקני לינה לתייר, החל ממעמד גבוה ועד לתקציב. חיות בר נעות בחופשיות בשמורה וממנה ודרך אדמות מסאי השכנות. מחוץ לגבולות השמורה יש עוד הרבה מחנות ולודג'ים קטנים.


Source by Dickson Richards

About admin

Check Also

Victoria Falls – The Greatest Waterfall On Earth!

BASIC FACTS The Victoria Falls are on the Zambezi River, at the border between Zambia …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments