מה מייחד את הספארי של זמביה?

זמביה היא הסוד השמור ביותר של אפריקה. זהו ענק השינה של הספארי האפריקאי. זה גם האנשים הידידותיים והשלום שהמדינה שומרת עליהם וממשיכה ליהנות. זה מה שהופך את המדינה למקלט של שלום למפלטים משאיפה אזרחית. … וזמביה היא מרכז הטיולים באפריקה.

זמביה ממוקמת בדרום מרכז אפריקה עם שמונה מדינות שכנות. יש 19 פארקים לאומיים ו -34 אזורי ניהול משחקים. כך עצום 30 אחוז של המדינה 752,614 קמ"ר . למדינה יש את מקורות המים הגדולים ביותר בדרום אפריקה. יש שטחי שטח ריקים גדולים במצב בתולי ואחוזת חיות בר גדולה. משאבי הטבע הייחודיים של זמביה כוללים מינרלים כגון נחושת, אבנים יקרות ועץ; הן עץ קשה יליד והן עץ עץ אורן אקזוטי רך.

הגנים הלאומיים

מתוך 19 הפארקים הלאומיים דרום לואנגווה היא שמורת המשחקים המובילה בזמביה. ה הפארק הלאומי דרום לואנגווה יש כנראה את המגוון והריכוז הגדול ביותר של משחק באפריקה ואולי בעולם. מומחים בספארי חיות בר רואים בפארק של 9,990 קמ"ר כמה מאזורי הצפייה הטובים ביותר. הוא מדורג כאחת משמורות המשחק המובילות בעולם עם שפע של חיות בר. כמה בעלי חיים נדירים ונמצאים רק בפארק. דוגמה לכך היא הג'ירפה של Thornicraft.

שמורת משחק נוספת היא ה- הפארק הלאומי קאפו. שטח השטח של 22,400 קמ"ר הוא הפארק הלאומי השני בגודלו בעולם והוא בערך בגודל של ויילס בבריטניה וכפול מגודלו של הפארק הלאומי ילוסטון בארצות הברית. הפארק ממוקם במרכז-מערב זמביה ומתהדר בצפייה מצוינת במשחקים, צפרות ודיג.

בפארק יש שתי ביצות ייחודיות. ה שטחי הצפה בוסנגה במגזר הצפוני הוא מיוחד. נהרות לונגה, לופופה וקאפה ירוקי אזמרגד חוצים אותה. כאן נמצאים רב מינים של בעלי חיים וציפורים. מישור בוסנגה הוא ארץ אנטילופות. הלצ'ה האנדמי ממלא את מישוריו. הגבול הדרומי של הפארק פורץ גם לאדמת ביצות נוספת במישורי ננצילה. המישורים נמצאים ליד האגם החדש ביותר של זמביה בסכר איטזשי-טזשי.

שמורות נחושת ואבני חן

מלבד אחוזת החי והצומח המדינה מחזיקה ב -6 אחוזים מעתודות הנחושת העולמיות. בנוסף זמביה היא המפיקה המובילה של אבני חן יקרות וחצי יקרות כולל היופי הנדיר, אזמרגד ירוק. אמטיסט, נופך, טורמלין, ציטרין ואמיתותיהם נמצאות גם בזמביה. רוב מוצרי אבן החן המוגמרים והגמורים מיוצאים ברחבי העולם.

מסכתות ארץ והשממה

יחס האוכלוסייה לקרקע הוא אחד הנמוכים באפריקה. עם פחות מ -15 אנשים לקמ"ר הוא אחד הנמוכים בעולם. האוכלוסייה הדלילה הותירה חלק גדול מזמביה ללא תקלות ובמצבה הטבעי שלה.

אתה יכול לראות חיות בר שוקקות במדבר בתולי. חיות הבר לגמרי 'פראיות ולא מאולפות'. לחלק מבעלי החיים לא היה קשר מועט או כמעט ללא בני אדם. אז הפארקים הלאומיים מציגים את חיות הבר בסביבתו הטבעית, בדיוק כפי שהטבע תמיד רצה שיהיה.

נהרות ואגמי זמביה

הנהרות, האגמים והרטיבות העיקריים של זמביה נחשבים להחזיק את המרכיב הגדול ביותר של משאבי המים בדרום אפריקה. ישנם ארבעה נהרות מרכזיים. ה נהר זמבזימכסה את החלק הגדול ביותר של זמביה מצפון מערב עד דרום עד דרום מזרח. ה קאפו.>לואנגווה כמעט חותך את החלק המזרחי של המדינה. אבל ה צ'מבשי ההזרמה לאגם בנגוואולו שבצפון מרכז זמביה ספגה שינויים בשמות במהלך דרכה. לאחר שעזב את בנגוואולו הוא משנה את שמו לנהר לואפולה. הוא הופך לנהר קונגו ביציאה מאגם מוורו ונכנס לרפובליקה הדמוקרטית של קונגו.

בדרום הוא אגם קאריבה על הזמבזי. זה היה האגם הגדול ביותר מעשה ידי אדם עד שהאסוואן והקוברה באסה נאסרו. אגם קריבה הוא היעד האחרון להשקעות ספארי מלבד מפלי ויקטוריה. אחרת היא אגם בנגוואולו מוקף בחופי חול לבן ובשטח הביצות העשירי בגודלו באפריקה. ביצת הביצה היא ביתם של אנטילופות הלצ'ה האנדמיות וחסידת הנעל הנדירה. השלישי הוא אגם מוורו על הגבול עם הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. וכן אגם טנגניקה האגם העמוק ביותר באפריקה, קצהו הדרומי משתרע עד צפון זמביה.

נהר הזמבזי הפראי

נהר אחד שראוי להזכיר הוא נהר הזמבזי שעל שמו נקראת המדינה. ממקורו ליד גבעות קאליני בפינה הצפון מערבית של המדינה הזמבזי חותך צורת "S" שוכבת כשהוא זורם במסלול של 3,450 ק"מ בסה"כ לפני השחרור לאוקיינוס ​​ההודי. כניסתו לאוקיינוס ​​היא דרמטית מכיוון שהיא מסתיימת בערוצי נהרות רבים הנקראים דלתא.

הזמבזי עובר בנופים וסביבה משתנים. מהמפלים במערב העיר דרך הנהר הרחב והאתר של "עדר מיס" טקס אנשי לובלה. לאחר מכן הוא עובר דרך מישור ההצפה של זמבזי שבו Ku-omboka מתקיים טקס של אנשי הלוזי. מאוחר יותר חוצה הנהר אזור הררי ונהיה רחב ושקט. לפתע הנהר פורץ למפל המרהיב בעולם. זהו המיסטיקן ומעורר ההערצה מפלי ויקטוריה.

לפני המפל הזמבזי עובר בנקודה ליד קאזונגולה שבה נפגשות ארבע מדינות; נמיביה, בוצואנה, זימבבואה ו זמביה. בשום מקום אחר לא מתכנסות מדינות בנקודה אחת בצורה כזו.

במורד הזרם של המפל הזמבזי נאסף לאגם בסכר קאריבה. במורד הזרם מצטרפים אליו ראשית הקאפו, הנהר השני בגודלו של זמביה ושנית נהר לואנגווה במפגש שבו נפגשות שלוש מדינות: מוזמביק, זמביה וזימבבואה. … ולפני פיו באוקיינוס ​​ההודי נהר הזמבזי מהווה את האגם השני והגדול יותר בסכר קובארה-באסה במוזמביק.

מפלי ויקטוריה היפים

עכשיו מפלי ויקטוריה זה משהו ששווה לדבר עליו. זה מדהים, יפה ואתר מורשת עולמית. אנשי טוקה-ליה של הצ'יף מוקוני שתמיד חיו שם בנו מקדשים רבים לאלוהויות וטקסים שלהם. בגלל הרעם המתמשך מהווילון הגדול ביותר של נפילת המים והערפל הנלווה המתנפח מתחתית הערוץ הם קראו למפל "מוסי-אאו-טוניה" הכוונה ל "עשן שרועם". אבל אני אוהב את השם השני. שברון לב ".

פלא קטן ד"ר דיוויד לינגסטון הרופא המיסיונר והסייר הסקוטי המפורסם לא יכול היה להתאפק מלכתוב במחלבה שלו, "… סצנות כה מקסימות ודאי נצפו במלאכים במעופם". כי היופי מדהים. ד"ר ליווינגסטון היה האירופאי הראשון שראה את המפל ב- 16 בנובמבר 1855. הוא קרא לו על שם המלכה ויקטוריה.

בתחתית המפלים חולות קלהארי אדומים. מול המפל יורד גשם 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע (24/7). גשם ערפל זה מטפח יער גשם קטן. וגם שתי קשתות גשם. אחד נראה במהלך היום והשני מתרחש בלילה על ירח מלא. אלה הקשתות הפופולריות של השמש והירח של מפלי ויקטוריה … אבל אז זה כבר סיפור אחר!

מרכז ההרפתקאות והספארי

לאחר מפלי ויקטוריה נהר הזמבזי עובר דרך תשעה נקיקים והוא נחתך בעומק של 122 מטרים. תשע הערוצים הם למעשה מפלים לשעבר בשלבים שונים של התפתחות ונדידת המפלים במעלה הנחל. הגירה זו מכסה את 150 מיליון השנים האחרונות!

עכשיו הערוצים הם מראה מרהיב. הם גם מהווים חלק מהאזור בו מתקיימות הרפתקאות שאיבת אדרנלין – רפטינג מים על פני 22 מפלים, בונגי קופץ לאורך 122 מטרים, ערוץ מתנדנד, סנפלינג, עלייה לנהרות, שיט בסילון וכו '. מסיבה זו העיירה ליווינגסטון ליד ויקטוריה מפלים מוכר כיום כמרכז ההרפתקאות בדרום אפריקה.

אם יש לך רוח נועז תעלה לאוויר בטיסה במיקרו אור. טוס מעל מפלי ויקטוריה, צפה בבעלי חיים בפארק הלאומי מוסי-אוה-טוניה הסמוך … והתקרב ממש למים השוצפים של מסך המים הנופל הגדול בעולם. אבל אם אתה מעדיף בילוי שגרתי אז אולי תרצה ליהנות "מעוף המלאכים". שכרו מסוק או אכן מטוס כנף קשיח. אפילו בחירה זו תהיה החוויה הבלתי נשכחת של חייך.

היכן להישאר

גדות נהר הזמבזי פזורות בבקתות ובאתרי קמפינג רבים. ביקור בחוף זמבזי עשוי להיות מה שאתה רוצה. אף יותר מעניין הוא עיצובי הנושא של רוב הלודג'ים. יש להם סגנון אדריכלי אפריקאי חזק.

אתר הנופש סאן אינטרנשיונל הוא ההכללה העדכנית ביותר והוא בנוי הכי קרוב למפלי ויקטוריה. אתר הנופש הוא שילוב של שני מלונות: האחד, ה זמבזי סאן הוא מלון שלושה כוכבים במרחק דקות ספורות ממפלי ויקטוריה והשני רויאל ליווינגסטון הוא שפע מלכותי בעל חמישה כוכבים.

הקירות האדומים של שמש הזמבזי מתארים סמלים דקורטיביים של התקופה הפרהיסטורית. צבע הרישומים האפריקאים הללו דומה לחולות הקלהארי שנמצאו בתחתית המפלים. אבל המותרות של רויאל ליווינגסטון כולן שונות מאוד. משרתים ואנשי הצוות הקיימים תמיד לובשים מדים המזכירים את לבושו של ד"ר ליווינגסטון בזמן שגילה את המפלים לפני מאה וחצי מאות שנים. הוא כינה את המפלים לכבוד ויקטוריה, אז מלכת אנגליה.

הבא ל הפארק הלאומי מוסי-אווה-טוניה הוא עוד מלון חדש. מלון Chrismar הושלם זה עתה בסמוך לפארק המשחקים הלאומי בגודל 60 מ"ר. זה כאילו המלונות והלינה 'צצים' מדי יום!

בלוסקה עיר הבירה של זמביה תמצאו מלונות ואכסניות מרגשים אחרים; טאג 'פמודזי 5 כוכבים, מלון 5 כוכבים אינטרקונטיננטל, הולידיי אין ומלונות משובחים אחרים.

אולמות המשחק הפרטיים נמצאים כולם בטווח של חמישים קילומטרים. אלה הפופולריים הם לילה ליילי, לודגיית הספארי פרוטאה, ו צ'מינוקה..>איך להגיע אל זמביה

הבחירה רחבה. אתה יכול לבחור להגיע באוויר ובנחיתה לכל אחד מארבעת שדות התעופה הבינלאומיים שיש להם מתקנים מלאים והגירה מלאה. נמל התעופה הבינלאומי מפואה נמצא על הגבול עם שמורת המשחקים המובילה בזמביה, הפארק הלאומי דרום לאונגווה. עוד אחד נמצא ב- Ndola שבחגורת הזכוכית של זמביה. ועוד אחד הוא נמל התעופה הבינלאומי של לוסקה, 22 ק"מ מעיר הבירה זמביה. אבל נמל התעופה הבינלאומי ליווינגסטון מיוחד. רק 8 ק"מ ממפלי ויקטוריה שאת הצפייה הראשונה שלך אתה מקבל מהאוויר בגישה לנחיתה.

ואז תוכל לבחור להגיע בכביש מכל אחת משמונה המדינות השכנות אך בעיקר מבוסטוונה, נמיביה, מלאווי, טנזניה וזימבבואה.

עלו על מטוס או מכונית ובואו לזמביה … ותעזבו מבלי לשכוח את ספארי זמביה!


Source by Enestle Zimba

About admin

Check Also

Victoria Falls – The Greatest Waterfall On Earth!

BASIC FACTS The Victoria Falls are on the Zambezi River, at the border between Zambia …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments