טיפים לטיולים באפריקה בעת ביקור בקניה

קניה היא הארץ שהולידה את הפעילות האפריקאית הפופולרית ביותר עבור תיירים, כלומר הספארי, וקל להבין מדוע. בורכה במגוון טופוגרפי אדיר המשתרע על פני ארבעה אזורי אקלים וכוללים שוניות אלמוגים, נופי מדבר, הרי געש והרים מושלגים, קניה יש הכל באחד.

מאכלסים את הנופים המגוונים ואת אזורי השממה הללו הם חיות הבר המפורסמות בעולם של קניה, שניתן לצפות בהן מרכב סוסים, רכב 4X4, מרפסת או ברגל. יש למעלה מ-1000 מינים של ציפורים ומושבות ענקיות של פרפרים צבעוניים. אטרקטיבית היא גם ההיסטוריה העשירה, שראשיתה מתקופת האבן, והתרבויות השונות שבאו לידי ביטוי באמצעות אומנויות ומלאכות מבוקשות.

לכן, אם אתם מתעצלים על חופי החול הלבן של מומבסה האקזוטית או מביטים במחזה חיות הבר הגדול בעולם, נדידת הגנו השנתית, בטוח שתהנו מחוויה ברמה עולמית.

עיר בירה:

ניירובי

אַקלִים:

קיימים ארבעה אזורי אקלים: טרופיים, משווני, חצי מדברי ומדבר. רק שתי עונות מזוהות, כלומר יבשות וגשומות. בשל הבדלי גבהים וטופוגרפיים של האזורים השונים, עונות וטמפרטורות אלו אינן אחידות ומשתנות מאוד. עם זאת, באופן כללי האקלים חם ולח בחוף, קריר ולח ברמות המרכזיות וחם ויבש בצפון ובמזרח.

מַטְבֵּעַ:

המטבע הרשמי הוא שילינג קניה. המחאות נוסעים מקובלות רבות ומלונות רבים, סוכנויות נסיעות, חברות ספארי ומסעדות מקבלים כרטיסי אשראי. ניתן להחליף מטבע זר כגון דולר אמריקאי, לירות בריטיות ודויטשמרקים בבנקים, בלשכות החלפה ובמלונות מורשים. אין הגבלות על כמות המטבע הזר שניתן להכניס לקניה, אך הוצאת יותר מ-500,000 שילינג קניה מחייבת אישור בכתב מהבנק המרכזי. לפני היציאה, מומלץ למטיילים להמיר עודפי שילינג קניה למטבע חוץ בבנק או בלשכת החלפה. מיסי עזיבה ניתן לשלם במטבע מקומי או זר.

חַשְׁמַל:

220/240 וולט, 50 הרץ. התקעים הם בעלי 3 פינים מרובעים.

בְּרִיאוּת:

חיסון נגד קדחת צהובה מומלץ אם המטייל מגיע ממדינה או אזור נגועים. כמו כן, מומלץ למבקרים לנקוט באמצעי זהירות לפני ההגעה נגד טיפוס הבטן, הפטיס A, פוליו, מלריה ודלקת קרום המוח בהתאם לאזור בו ביקר ולזמן השנה. דאגות בריאותיות אחרות כוללות כולרה, כלבת, חיפושית ניירובי (אל תיגע, לא מאיים או הורג), דיזנטריה ושלשולים.

שפה:

אנגלית היא השפה הרשמית, אבל קיסוואהילי היא השפה הלאומית.

חגים ציבוריים:

ראש השנה (1 בינואר); יום שישי הטוב (9 באפריל); יום שני של פסחא (12 באפריל); יום העבודה (1 במאי); יום מאדארקה (1 ביוני); יום מוי (10 באוקטובר); יום קניאטה (20 באוקטובר); סוף הרמדאן (14 בנובמבר); יום העצמאות (12 בדצמבר); חג המולד (25 בדצמבר); יום חג המולד (26 בדצמבר)

שופינג:

חפצי אמנות מסורתיים, תכשיטים ופריטים דקורטיביים בחרוזים, גילופי עץ וחיפוי באבן סבון, רהיטים, קפה, אבנים יקרות, רהיטים, בדי חאנגה וקיקוי, כלי נגינה, אמנות מודרנית, עבודות סל כגון סלי סיסל קיונדו/צ'ונדו, שמיכות מסאי שוקה, 'אלף' סנדלי מילר, צמידי 'שיער פיל'.

מוסכמות חברתיות:

התרבות כאן היא שילוב של מודרני ומסורתי, כאשר הרגלים אירופאים שוררים בכל הארץ. הקנייתים הם אומה ידידותית מאוד ואתה יכול להתלבש בצורה לא פורמלית לרוב האירועים.

הפרשי זמן:

GMT +3

טיפ:

לא חובה. מדריכים, נהגים, מלצרים וצוות המלון יכולים לקבל טיפ לפי שיקול דעתכם.

תיאור עשרת האטרקציות המובילות:

מסאי מארה:

שמורת לאומית שמורת הצייד המפורסמת ביותר בעולם בשל נדידת הגנו השנתית, הזברות והצבאים על פני המישור העצום הזה המציע נופים עוצרי נשימה; ביתם של שפע של חיות בר וציפורים; הפעילויות כוללות צפייה מצוינת במשחקים כל השנה, טיולי בלונים וצפייה בציפורים.

צבו מזרח ומערב:

הפארקים הלאומיים התאומים של צבו, המשתרעים על פני 10 מיליון דונם של שממה, יוצרים את הפארק הלאומי הגדול ביותר בקניה, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור אלה שנהנים מהבדידות; מבין שני צבו מערב מבקרים יותר; מלבד חיות הבר והציפורים, בקרו במפלי לוגארד, במעיינות הוולקניים של מזימה ובמצפה תת ימי ייחודי.

מומבסה:

אחד הנמלים הטרופיים האקזוטיים ביותר בעולם עם היסטוריה סוערת. בקרו במבצר ישו המפואר ובנמל, ראו את הארכיטקטורה הערבית בעיר העתיקה והריחו את ניחוח התבלינים. ניתן לחקור מקדשים ומסגדים משובחים רבים כמו מקדש שיווה, מסגד בלוצ'י ומסגד דאוודי בוהרה. אל תחמיצו גם את הפארק הלאומי הימי של מומבסה, את קשת השער של שדרת מוי, שייט הדאו והחופים.

הפארק הלאומי אמבוסלי:

אחד הפארקים הלאומיים הפופולריים ביותר בקניה עם מגוון רחב של מקומות לינה; הנוף נשלט על ידי הר קילימנג'רו והפארק מפורסם בזכות המשחק הגדול והיופי הנופי שלו; חיי ציפורים בשפע.

הפארק הלאומי אגם נאקורו:

מפורסם בזכות הפלמינגו שלו וכל כך פופולרי בקרב צופי ציפורים וחובבי טבע אחרים. נצלו את נקודת התצפית במלואה ובקרו ביער אופוביה.

הפארק הלאומי הר קניה:

המדינה קרויה על שם הר קניה, ההר השני בגובהו באפריקה. עבור מטפסי הרים ומטיילים, הוא מציע עליות קלות ומאתגרות עם יופי נופי מעולה. השבטים המקומיים מאמינים שזהו ביתו של נגאי (אלוהים). ניתן למצוא כאן מספר מינים יחודיים, נדירים ובסכנת הכחדה וישנם חיי ציפורים בשפע.

לאמו:

אי טרופי שליו עם היסטוריה מרתקת, אותו ניתן לחקור ברחובות המפותלים של עיירת האבן מימי הביניים שלו, אתר מורשת עולמית בין היתר בשל היותו היישוב הסווהילי העתיק והשמור ביותר במזרח אפריקה.

הפארקים הלאומיים של אגם טורקנה:

שלושת הפארקים הלאומיים משמשים תחנת ביניים לעופות מים מהגרים ומהווים מקומות רבייה מרכזיים לתנין הנילוס, היפופוטם ומגוון נחשים ארסיים. טורקנה יוצאת מן הכלל במחקר של קהילות צמחים ובעלי חיים ומרבצי המאובנים של Koobi Fora תרמו יותר להבנה של סביבות פליאו מכל אתר אחר באפריקה, הוא גם המלוח ביותר מבין האגמים הגדולים של אפריקה ואתר מורשת עולמית.

הפארק הלאומי אברדאר:

חובה לחובבי נוף, בהם ניתן לצפות בהרים מרהיבים, מפלים, יערות גשם, נחלי טרוטה, אדמות מורדות, סבך אדמה ענק, מערות, חיי ציפורים שופעים, דוקרים, הקרנף השחור והבונגו החמקמק והנדיר – אנטילופת יער. אזור זה אידיאלי לטיולים, פיקניקים, דיג פורל, קמפינג וצפייה במשחקי לילה.

הפארק הלאומי הר אלגון:

אחד האזורים היפים והבתוליים של קניה בו ניתן למצוא עצי ענק, כ-400 בעלי חיים, למעלה מ-240 מיני ציפורים ו'פילי מערות' שיוצאים לעומק ארבע המערות בלילה כדי להאכיל מהמרבצים העשירים במלח. הר אלגון הוא גם יישוב בוטני מפורסם עם עושר רב של פרחים אלפיניים אפרו. מעיינות חמים מתרחשים ודיג ספורטיבי פופולרי בנהר סואם.


Source by Gerald Crawford

About admin

Check Also

5 הסיורים המובילים בנמיביה

נמיביה היא מדינה מגוונת שפשוט מתחננת לחקור אותה. עם המורשת התרבותית העשירה שלה, שפע חיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments