הפארק של אלברט ספולדינג – אוצר אבוד

פארק הטבע סאנסט קליפס של סן דייגו חוזר עד תחילת המאה ה-19. הצוקים נמתחים לאורך כ-1.5 מייל לאורך הפן המערבי של ה-Pt. חצי האי לומה. שביל מרוצף וציורי מתעקל לאורך ראש הצוקים, ובתים של מיליוני דולרים יושבים בפאר לאורך המסלול.

הנוף הדרמטי מושך אליו צלמים מכל עבר. דייגים עומדים על המדרגות המפוסלות בגלים בתוך גלישה מתרסקת; וכמעט 100 חתונות מתקיימות כאן מדי שנה. נועזים אוהבים לקפוץ מהצוקים לתוך הגלים הגואה מתחת, אם כי זה לא חוקי לעשות זאת.

אבל זה בהחלט נראה כיף.

המקומיים תייגו חלקים שונים בשמות כמו Claiborne's Cove, Pappy's Point, Luscomb's Point, the Rock Pile, Abs's Reef, Newbreak Beach ו-No Surf Beach.

צריך להיות קטע שנקרא Spaulding's beach, או אולי Curveball Beach.

אלברט גודוויל ספולדינג, האיש שהקים את חנות מוצרי הספורט המפורסמת, (וגם נבחר להיכל התהילה של בייסבול עם שיא פיצ'ינג של 253 ניצחונות ו-55 הפסדים, 2.14 ERA ו-a.313 ממוצע חבטות), בנה הישג גדול. פארק לאורך הצוקים בשנת 1915.

הפארק עלה לספולדינג 2 מיליון דולר לבנייתו, והכיל שבילים מעוצבים, מקלטים עם סכך דקלים, גשרים מקושתים וכמה מערות לחקור. האטרקציה המוצגת הייתה בריכת שחייה של מים מלוחים בגודל 15×50 שנחצבה בחוכמה בסלע הטבעי, כך שהגאות שטפה אותה נקייה מדי יום.

כשספולדינג הוריש מאוחר יותר את הפארק לעיר סן דייגו, הוא ביקש מהעיר לתחזק אותו. במקום זאת העיר הזניחה את הפארק ולאורך השנים, למרות ניסיונות של בני סן דייגנים אחרים להציל אותו, הפארק של ספולדינג אבד. כיום ניתן עדיין לראות פה ושם רק כמה רגליים ומעקות יד ממבני הפארק הישנים.

אלפי מקומיים ותיירים מבקרים ב-Sunset Cliffs מדי שנה, ובכל זאת מעטים יודעים על הקשר בין הצוקים המפורסמים לאלברט ספולדינג. זו רק עוד הערת שוליים לא ברורה מההיסטוריה של סן דייגו.


Source by David Urban

About admin

Check Also

סיור בפארק אינווד היל – יער צמיחה עתיק בעיר ניו יורק

מלבד היותו הפארק הטבעי (הלא מעוצב) היחיד באי מנהטן, עצים בפארק אינווד היל לא נכרתו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments