הפארק הלאומי סעדאני – טנזניה

דמיין את זה. אתה עומד על חוף של חול זהוב עם ההזמנה השלווה של האוקיינוס ​​הכחול העמוק מצד אחד ותככים הרודפים של יער טרופי מצד שני. ודמיינו לעצמכם מתעצלים על החוף הזה, בזמן שאתם צופים בפילים נכנסים מהיער כדי להשתובב בשמש ובגלישה. שיט מפואר ביער מנגרובים חשוך וצפוף, צופה בהיפופוטמים ותנינים עצומים, בעוד להקות של פלמינגו חולפות על פניכם. זה בקליפת אגוז הוא הפארק הלאומי סעדאני בשבילך, הרמוניה טבעית מושלמת של חיות בר ימיות ויבשתיות. סעדאני הוא אחד הפארקים הלאומיים הפחות מוכרים בטנזניה, אבל הוא בהחלט לא אחד פחות.

סעדאני ממוקמת רק 38 ק"מ מהאי האקזוטי זנזיבר ו-140 ק"מ מדאר א-סלאם העמוס, והיא שמורת היער היחידה של מזרח אפריקה שיש לה קו חוף נמתח עם האוקיינוס ​​ההודי מצד אחד. סעדאני הייתה שמורת ציד מאז שנות ה-60; לאחרונה, בשנת 2003 הוא הוסב להיות האטרקציה החדשה ביותר מבין הפארקים הלאומיים בטנזניה. בהנחיית TANAPA הורחבו גבולותיה לשטח כולל של יותר מאלף קמ"ר של צמחייה ואוכלוסיית בעלי חיים מגוונת.

עברו רק שנים ספורות מאז שאנשים התחילו לבקר באזור סעדאני וכמה בקתות ספארי יוקרתיות ובקתות קהילתיות אקולוגיות עלו בגבולות הפארק הלאומי ועוד כמה מחוץ לגבולות. התקשורת לאזור עדיין לא תוקננה, אך ניתן לגשת לפארק כמעט כל השנה מדאר א-סלאם וזנזיבר בטיסות שכר ומדר א-סלאם באמצעות כארבע שעות נסיעה ברכב.

הרבה אנשים מתכננים ביקורים בפארקים הלאומיים הפופולריים האחרים בטנזניה, כמו סרנגטי. אבל, סעדאני מציע להם סוג של גיוון אקזוטי שאי אפשר למצוא במקומות אחרים. זה יחד עם העובדה שסעדאני מספק חבילות חסכוניות במיוחד לטיולי ספארי בסוף השבוע הופכים אותו לאחד ממקומות המפלט המושכים ביותר במזרח אפריקה.

אזור סעדאני הוא ביתם של מגוון חיות בר, כולל אריות, פילים, תאואים, נמרים, צבועים מנומרים, תנים שחורי גב, קנים, עצי מים מצויים, גנו, קודו גדול, אנטילופות סייבל, דויקרים אדומים, חזירי יבלות, אילנד, קופי עץ, ו בבונים צהובים. וברגע שתצאו אל נהר וואמי בספארי בסירות, תוכלו לפנק את עיניכם בכמה מהזנים האקזוטיים ביותר של עיט דגים, שלדגים, פטישונים, פלמינגו, היפופוטמים, תנינים ענקיים וצבים ירוקים.

טיולי הרפתקאות, לרבות טיולי ציד, ספארי בסירות וטיולי שיח מאורגנים על ידי בקתות הספארי. מטיילים אוהבים גם לחנות ליד החוף – לבלות את זמנם בצפייה רגועה בציפורים ובשיט בקאנו אל האחורים המליחים של נהר וואמי. בהתאם לרוח התיירות האקולוגית שטופחה בקרב הפארקים הלאומיים בטנזניה, הרשויות בפארק הלאומי סעדאני שימרו גם כמה מהחורבות מהמאה התשע-עשרה כאשר האזור היה אחד מנמלי המסחר הגדולים במזרח אפריקה, והחזיקו מעמד. כפר דייגים שנותן למטיילים הזדמנות להכיר את התרבות הסוואהילית.


Source by Michael Zaun

About admin

Check Also

Victoria Falls – The Greatest Waterfall On Earth!

BASIC FACTS The Victoria Falls are on the Zambezi River, at the border between Zambia …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments