המקורות והשימוש הראשון שהתפרסם בשם Inkeri

Inkeri הגיאוגרפי, והאנשים הילידים של האומה Inkeri.

Inkeri-land הוא האזור הגיאוגרפי, הממוקם בקצה המזרחי של מפרץ פינלנד, ואגם לדוגה (Karelia Isthmus) לאורך נהר הנבה, נהר נארווה ואגם פיפוס. האזור בו חיה ההיסטוריה של הקבוצה האתנית-האתנית של הפינים הבלטים מסביבות שנת 2000 לפני הספירה ועד שנות העשרים של המאה העשרים. השם אינקרי הוא בפינית. איזורה היא רוסית. אינגריה בלטינית, ואינגרמנלנד בשפה הגרמנית. ישנן תיאוריות רבות שממנו/איך מקור השם, וסביר להניח שהיו לו יישומים רבים: זהו נגזרת של שם שבט הפין הבלטי (איזורה), שאומצה ככל הנראה מנהר אינקרן (איזורה) הזורם מאגם לדוגה לנבה. , ולמפרץ פינלנד.

ההסבר הנוסף הוא שבתו של מלך שבדיה, שנמסרה בנישואין עם הנסיך ירוסלב מקיובה (אינגרגרדין קיובאן), מתנתו בתמורה למלך שבדיה הייתה העיר שטראחה לדוגן עם אדמתה הסובבת אותה. סביר להניח שאם זה היה נכון לאחוזה היה שינוי שם ותיעוד רשמי. התיאוריה לשעבר של השם על שם נהר איזורה משכנעת יותר. (סרסאלו 2000)

ברשומת ההיסטוריה, השם Inkeri-land מתחיל בשנת 859 לספירה, כאשר פיני הים הבלטי, במיוחד במפרץ פינלנד ובצד המזרחי של אגם לדוגה, יש קבוצות אנשים של שמות אתנולוגיים. התיעוד הציבורי של הצ'ודים (Tsuudit) מופיע בכרוניקה הרוסית, וההצבעות (Vatjalaiset) נכנסו לראשונה לדפי ההיסטוריה בשנת 1069. איזורה (איזורצי) בשנת 1228, גם בדברי הימים הרוסים. קהילת אינגריה-אדמה כללה פעם כ- 55 000 קילומטרים רבועים, שטח של היום באסטוניה לאגם לדוגה. אדמת אינגריה כיסתה את גשר היבשה בין אגם לדוגה למפרץ פינלנד, שטח של יותר מ -200 קילומטרים, ומשתרע עד האיסטמוס לנהר עד לגבול.

ככל הנראה, לפיני הים הבלטי היו ושמרו על מלאי השפה הפינית שלהם יחד, ודיברו את השפה הפינית הייחודית שלהם. זה היה מתישהו במהלך 1000 לספירה הראשונה קבוצות האנשים הדוברות הפינית החלו להתחלק לקבוצות פיניות ולהפריד הן בשפה המדוברת והן מבחינה פוליטית.

האזור היה מאוכלס כבר במאות הראשונות לספירה על ידי ההצבעות ומאוחר יותר התיישב על ידי הקארליים, אשר מונה בכרוניקות הרוסיות וכן באז'וריאנים הקארליים. הצבעות ואנגרים היו כבר בתחום ההשפעה של 1300 בנובגורוד ובמוסקבה בחסות מאז 1478. במקביל, הם היו מחוברים גם לכנסייה הקתולית היוונית. שירותי הכנסייה האורתודוקסית התקיימו בכנסייה הסלבונית האורתודוקסית הישנה, ​​הדת והשפה הסלאבית אכן השפיעו על חלק מהעם הפיני במשך הזמן להפוך לרוסים יותר במסורת ובמנהגי הכנסייה. ההצבעות כיום הן כמעט אומות שנכחדו, האינגרים שחיים באינגריה המערבית, הם רק בשנות ה -100 הבודדות.

הקהילה הדוברת הפינית הייתה שלמה וחזקה באינגריה עד סוף שנות העשרים. בשנת 1926, על פי מפקד האוכלוסין של אזור לנינגרד, היו כ- 115 000 פינים אינגריים ו -15 500 פינים פינים (Suomensuomalaista). הפינים האינגריים גרו בעיקר בכפרים, שבשנות העשרים עמדו על כ -900 בסך הכל, רק כ -7000 אינגרים התגוררו בערים.

עבור האינגרים, השפה הפינית הייתה שפת האם שלהם. רוב העם האינגרי לא דיבר רוסית כלל. נשים וילדים שהו בכפרי אינגריה, קהילות אתניות פיניות עד שנות השלושים. במשך כמעט 300 שנה הצליחו כפרי אינגריה הצמודים לשמר את שפת האם שלהם, מנהגי לאום וזהותם שלהם. עם האוכלוסייה הרוסית ההולכת וגדלה, הדבר הגיע עם מסחר ומסחר. כמו כן היה לחץ מצד ממשלת רוסיה על קבוצות מיעוטים להשתלב ולהיות מרושל. אנשי אינגריה אכן הסתמכו על כישורי השפה הרוסית שלהם, לתקשורת ולהבטחת תעסוקתם והכנסתם.

מפת ארץ אינקרי, עם כל העיריות בתחילת 1900, ניתן למצוא באינטרנט על ידי המקור והמחבר הבא.

(J.Niemenmaa)

ישנם לפחות חמישה שלבים עיקריים במאבקים שהשפיעו על אנשי האינקרי, וניתקו את זהותם ואת הקהילה כקבוצת מיעוט. לאחר כ -3000 שנה ההגירה הגוברת של הזרים וכיצד הם התקיימו וגדלו כקהילת אנשים עם שפה ייחודית משלהם:

השפה חיה עם דורות חדשים וחינוך לתרבות/מסורת של אנשי האינקרי, למרות רשימת ההשפעות, האינטגרציה והאיבה הבאה.

א. בתחילה קבוצת חלוצים מקומית אחת, כשהתיישבו על חופי מפרץ פינלנד, וגדלה/התפתחה כקהילה כפרית חובבת שלום.

ב ואחריו השינויים שהתרחשו כאשר הייתה אינטגרציה עם שבטי גרזן הקרב שהגיעו לאזור יבשת אינקרי לאורך תוואי הים ממערב.

ג. ושלישית כיצד הגיעו האנשים האחרים מקבוצות הסלאבים המזרחיים מאות שנים מאוחר יותר, ונדדו לארץ אינגריה מדרום וממזרח.

ד פוליטיקה אזורית ומלחמות בין המזרח למערב. 800-1900AD.

למלחמת העולם הראשונה ולמלחמה השנייה הייתה השפעה משמעותית על הקהילה והתרבות של אינקרי. המשטר הטוטליטרי של ברית המועצות, מטרתם הייתה להכין את הקרקע הסובייטית לקומוניזם גדול יותר ולסלק כל התנגדות למשנתם.

המלחמה באזור על אדמת אינגריה החלה בסביבות שנת 1200 לספירה, במערב הייתה שוודיה, דנמרק וגרמניה. במזרח הייתה ברית נובגורוד ורוסיה, שרצו לבסס את נוכחותם המסחרית והפוליטית באזור, כמו גם צפונה יותר לקרליה ומערב פינלנד. כמו כן, נלחמה על נשמתם של אנשים בין הכנסייה הביזנטית והכנסייה הקתולית.

המלחמה והלחימה נמשכו כמעט בלי סוף עד 1600 לספירה. דנמרק הפסידה לאבירים הגרמנים, שנאלצו עוד להיכנע לשבדיה. במערב נלחמו באופן פעיל על השטח גם פולין ולטביה. מאתיים שנה קודם לכן במזרח התיישבו הרוסים במוסקבה באזור נובגורוד בשנת 1400 לספירה. במאה ה -15 הגיעו רוסיה לאזור אינקרי.

נבנו כנסיות חדשות באזור אינגריה.

נהר הנאווה היה גם גבול טבעי בין הכנסייה הביזנטית והרומאית. כנסיות נבנו באזור אינגריה. בשנת 1500 לספירה היו 50 נקודות פעילות של הכנסייה, עם אוכלוסייה של 70,000. מלאי אינגריה וההצבעות, ומאוחר יותר הרוסים היו אז בתחילה אורתודוקסים. יש לציין כי הכנסייה במזרח הייתה סובלנית יותר מהכנסייה במערב. היו המלחמות וגם נלחמו על נשמתם של אנשים בין הכנסייה הביזנטית והקתולית.

המלחמה והסכסוך נמשכו למרות שנבנו כנסיות.

עדיין לא היה שלום באינגריה. מדיניות ההתרחבות החוץ השבדית איימה על האינטרסים הרוסים באזור הבלטי. אדמת אינגריה הייתה בדרך כלל לוחמת כוחות. במהלך מלחמות אזוריות אלה, היו גם תנועות הפחדה ופרטיזנים, שנלחמו נגד מדיניות הכיבוש הרוסי באינגריה, כמו גם באזור קארליה. במהלך אירועים אלה נרשם הרישום הראשון של הפינוי הראשון שנמלט מכוחות לוחמים. הם פונו לקרליה וצפונה יותר לפינלנד.

מקורות:

סרסלו, ל '(2000). אינגריאן, סיפור על עמים ותרבות אינגרית. טמפרה: מוזיאון טמפר.

Inkeri.com. (2006). מיהם האינגרים, היכן אינגריה? אחזר ב -11 בנובמבר 2011, מאת Inkeri.com:

J.Niemenmaa. (Nd). ויקי/קובץ: Inkeri-2.png. אוחזר ב -11 בנובמבר 2011 מ- http://en.wikipedia.org/wiki/File:Inkeri-2.png


Source by Vesa J Leinonen

About admin

Check Also

מלטה – מקלט המס הים תיכוני המוכר מעט בתוך האיחוד האירופי

מלטה היא מקלט מס לא ידוע באיחוד האירופי. אבל לפני שנדבר על יתרונות המס, קצת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments