היסטוריה של קריוקי

?תמיד לשמור שיר בלב – זה כמו קריוקי לקולות בראש?

-רוברט פולטון אברנתי

מוזיקה הייתה חלק מהתפתחותה של כל תרבות בעולם. לאנשים היו מעט צורות בידור ושירה וריקוד היו הגדולים שבהם.

קריוקי נוצר ביפן בתחילת שנות ה-70, כאשר קבוצה של אנשי עסקים ביקשה מהמבצע הפופולרי של מועדון הלילה Daisuke Inoue להקליט את השירים שלו בשביל הבידור שלהם. מכיוון שמה שהם באמת התעניינו בו היה לשיר יחד, אנשי העסקים הללו ביקשו ממנו גם להסיר את השירה מהשירים ואז להציג את המילים. עם קצת תובנות, אינואה הבין שזו יכולה להיות בעצם הזדמנות עסקית טובה והוא המציא את מכונת הקריוקי הראשונה. זה היה למעשה רשמקול שאפשר לאנשים לנגן שיר לאחר שקיבלו מטבע של מאה ין. יתרה מכך, אינואה לא מכרה את הקלטות הללו; במקום זאת, הוא השכיר אותם. למרות שהסכום הזה היה יקר מדי עבור היפנים, המגמה תפסה.

קריוקי התחיל כבידור משלים, מהסוג שהוצב כחלופה לשתייה ולאכילה. למטרה זו בדיוק הוצבו מכונות בבתי מלון, פארקים ומסעדות. לקח כמה שנים עד שהקריוקי הגיע לכשעצמו, וכשזה קרה, הוא לקח אחיזה בלתי נמנעת בציבור. הסוג הראשון של ברי קריוקי היה דוכן קטן עם מכונת קריוקי וכונה קופסת קריוקי. ניתן לשכור את זה על בסיס שעתי לקבוצות קטנות לבידור פרטי. התפתחויות אלו התרחשו עוד לפני שהקריוקי הפך לבילוי פופולרי במדינות המערב וקופסאות קריוקי ממשיכות להיות מקומות פופולריים ביפן. בר הקריוקי, בצורתו המודרנית, נוצר כאשר הקריוקי הגיע סוף סוף מערבה. הטרנד התפשט כמו אש בשדה קוצים. עד מהרה, מועדוני לילה, טרקלינים, בתי קפה ומסעדות בארה"ב ובקנדה נשלחו במכונת קריוקי לבידור לקוחות.

מכונת הקריוקי העדכנית ביותר משתמשת בכל מיני פורמטים של מדיה כדי לנגן מוזיקת ​​קריוקי. ישנן גרסאות VCD ו-DVD שהפכו פופולריות גם לבידור ביתי. Daisuke Inoue זכה בפרס IgNoble בשנת 2004 על "מתן דרך חדשה לחלוטין לאנשים ללמוד לסבול זה את זה?".


Source by Elizabeth Morgan

About admin

Check Also

African Story Telling – Lessons and Entertainment

In the old days in Africa, we taught ourselves values through stories. We had quite …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments