הודו, דמן

ביקרתי בדמן כשהייתי בפעם הראשונה בהודו. ניתן להגיע לעיר בקלות עם רכבת או אוטובוס אם אתם תרמילאים בתקציב נמוך או שאתם יכולים לשכור רכב. בחרנו ברכבת. למרבה הצער הוא נהג לעצור אחרי כל עשרה מטרים, אבל אחרי 6 שעות וכ -200 קילומטרים של שעמום מוחלט היינו בתחנת הרכבת Vapi. משם אתה צריך לקחת מונית או ריקשה לדאמן.

בניגוד לגואה הדאמן אינו יעד תיירות מערבי פופולרי. לכן הדבר הראשון שהייתם שמים לב אליו הוא כי אין כל מה שצריך ואינכם צריכים להילחם בצבא של נהגי ריקשה, כמו במקום תיירותי פופולרי ולמצוא אחד שמדבר אנגלית זה אפילו יותר קשה ממה שאתם חושבים. כמו כן יש בעיירה מעט מאוד קבצנים. Daman הוא יעד פופולרי מאוד עבור התיירים ההודים מהערים הסמוכות, ולכן קל למצוא מלון. ישנם הרבה מלונות בדאמן עצמו, אבל אולי עדיף שתמצא מלון טוב על החוף המגיע כמה קילומטרים צפונה לחוף דבקה. החוף ממש לא טוב, בטוח שהוא לא טוב לשחייה כי הוא סלעי מדי ובניגוד לגואה או לחופי מומבאי אף אחד כאן לא רגיל לחצי עירום בבגדי ים. העניין השני עם החוף הוא שיש חבילות של כלבים וכדאי להימנע מאלה.

יש כמה מקומות תיירותיים בעיר דמאן, כמו המבצר הפורטוגזי הישן, פארק שעשועים קטן בחוף דבקה, אבל בעצם זהו. עם זאת ישנה סיבה נוספת מדוע המקום הזה כה פופולרי בקרב תיירי סוף השבוע ההודים – אלכוהול זול. ואני באמת מתכוון לזול ונגיש. ניתן למצוא חנויות משקאות רבות בדמן. בקבוק וודקה מתוצרת מקומית עולה בערך בסביבות 70 Rs (1.4 USD), עד כמה זה זול. אתה יכול לקנות כאן כל מיני משקאות אלכוהוליים, אבל אתה יכול להיות בטוח שזה מיוצר ממש מעבר לפינה גם אם על הבקבוק כתוב "פינלנדיה" או "סמירנוף". החיסרון הכל הוא שיש הרבה תיירים הודים שיכורים, הם בדרך כלל ידידותיים אבל מעצבנים. הייתי מציע להימנע מיותר מדי זריקות וודקה עם התייר ההודי הממוצע. עם זאת לא ניתן להוציא את האלכוהול הזול מחוץ לגבולות העיר ויש בדיקות משטרה בכבישים. המקומיים ממש נחמדים ובמהלך היום בטוח להסתובב כמעט בכל מקום. קשה יותר לתפוס את הריקשות והמוניות מאשר במקומות המתויירים, אך הן עולות פחות: ריקשה בדמן תעלה כ -30 Rs; נסיעה במונית לתחנת הרכבת Vapi תעלה איפשהו בערך 120 Rs.

בסך הכל Daman הוא מקום נחמד לבלות בו יום או יומיים אחרי זה מתחיל להיות משעמם מכיוון שהעיירה מציעה מעט בידור.


Source by Guntars Grebezs

About admin

Check Also

בניית פטיו חיצוני מקורה

אנשים רבים חולמים על אזור פטיו שבו הם יכולים לארח אורחים ופשוט ליהנות מהזמן בחצר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments