ההיסטוריה של חקלאות ארנבים

גידול ארנבות החל לפני אלפי שנים כאשר הארנב האירופי הפראי נרדף ונהרג כמזון על ידי בני אדם. מלחים פיניקים שביקרו בחוף ספרד בסביבות שנת 1100 לפני הספירה, וטעו בארנב האירופי כמין ממולדתם, העניקו לו את השם i-shepanham. שחיתות של שם זה, בשימוש הרומאים, תהפוך לשם הלטיני של ספרד, היספניה. ברומא גידלו ארנבות במושבות גדולות מוקפות חומות. ארנבות שבויות אלה גדלו כמזון והורשו להכלאה כרצונם. כל הזנים השונים של ארנב אירופאי באותה תקופה היו טבעיים מכיוון שלא פותחו גזעים מעשה ידי אדם.

גידול ארנבים סלקטיבי החל בימי הביניים עם מנזרים שהחזיקו מושבות של ארנבות. נזירים קתולים צרפתים זוכים לזכות ביות ארנבים בפועל. במהלך תקופה זו החלה הופעתם של ארנבים כחיות מחמד ביתיות וגידול ארנבים לתכונות ספציפיות כולל משקל וצבע פרווה. עד 1500s תועדו כמה גזעים חדשים בעלי צבעי פרווה ומשקל שונים.

ארנבים הוצגו בפני בריטניה הגדולה במאה ה -13. עד המאה ה -16 היו למלך הנרי השמיני לפורריה או מושבות ארנבות כל כך גדולות שהוא יכול לצוד בהן. בתו, המלכה אליזבת, שמרה על "איי ארנבים", איים באגמים ונהרות שבהם ארנבים יכולים לפרוח. כאן קיבל את שמו של קוני איילנד בניו יורק מכיוון שקוני הוא שם לארנב (שם הארנב המשמש בגרסה המורשית). כיום ישנם מעל 800 איי ארנבים באוקיינוסים ובאגמים של העולם.

ככל שאנשים וחוקרים נעו בכל רחבי כדור הארץ, הם הזיזו איתם את בעלי החיים שלהם. הזנת ארנבים בצורת ירקות וצמחים ירוקים אחרים הייתה זמינה, כך שהארנבים עשו את המעבר בקלות יחסית.

כיום ניתן למצוא ארנבים ברוב בתי הגידול בעולם בגלל יכולתם להפוך חיי צמח מגוונים למזון מזין. בנוסף לכך, ייצור ארנבים אפשר לתרבויות רבות מקור מוכן למזון ולבוש, ובכך הפך את גידול ארנבים לפעילות פופולרית ברחבי העולם.


Source by Alan Stables

About admin

Check Also

מלטה – מקלט המס הים תיכוני המוכר מעט בתוך האיחוד האירופי

מלטה היא מקלט מס לא ידוע באיחוד האירופי. אבל לפני שנדבר על יתרונות המס, קצת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments